Zabierz psa na spacer!

Nie możesz adoptować pupila? Ale możesz okazać serce psu ze schroniska. Dla każdego bezdomnego zwierzaka kontakt z człowiekiem i wyjście na spacer do lasu to ogromna radość. Dlatego schronisko w Celestynowie zaprasza w każdą sobotę w godz. od 10 do 13


Jeśli dotychczas nie miałeś szansy pomóc bezdomnym zwierzętom, to teraz jest idealna okazja, żeby to zrobić. W sobotnie popołudnie możesz spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu i zrobić coś dobrego dla psów, które na co dzień mieszkają w boksach w schronisku w Celestynowie.

– Zapraszamy wszystkich chętnych w każdą sobotę w godz. od 10 do 13. To czas, gdy nasi podopieczni wychodzą na spacery do lasu. Psów jest tak dużo, że nasi wolontariusze nie są w stanie wyjść z każdym, dlatego potrzebujemy pomocy – tłumaczy Łukasz Balcer, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. – Psy po takim spacerze są bardzo szczęśliwe i zrelaksowane. Zabawy ułatwiają późniejszą adopcję. Nasi wolontariusze zapewniają zwierzętom dobrą opiekę, ale dzięki częstemu kontaktowi z człowiekiem psy, które dodatkowo wychodzą na spacery, są jeszcze bardziej ufne, nie odczuwają aż tak samotności. Takie wyjście do lasu to dla bezdomnego psa namiastka normalności – podkreśla Balcer. I zachęca do odwiedzin schroniska przy ul. Prostej w Celestynowie w każdą sobotę w godz. od 10 do 13.

Psy mogą wyprowadzić na spacer osoby pełnoletnie. W przypadku młodzieży w wieku od 16 do 18 lat wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych, a w przypadku osób poniżej 16. roku życia konieczne jest towarzystwo rodzica lub prawnego opiekuna.

Warto pamiętać też, aby poza terenem placówki nie spuszczać psa ze smyczy, nie podchodzić z nim do innych zwierząt, nie karmić go swoimi przysmakami i uważać na to, by nie jadł niczego z ziemi. Osoby, które wychodzą z psami na sobotnie spacery, często zaprzyjaźniają się z nimi. Ta miłość potem kończy się tym, że zwierzak trafia do kochającego domu. To wzruszające momenty w schronisku – podkreśla Łukasz Balcer.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.