Do czterech przetargów sztuka?

PRZEDSZKOLE W SP NR 12 PO FERIACH.

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 12 to pechowa inwestycja. Dotychczas ogłoszono na nią trzy przetargi. Wszystkie unieważniono ze względu na zbyt duże kwoty zaproponowane przez oferentów. Jest nowy plan i nowy termin uruchomienia placówki – koniec lutego 2020 r.

PRZEMEK SKOCZEK

Przypomnijmy historię tej inwestycji. W oddziale przedszkolnym „Dwunastki” zaplanowano miejsce dla ponad 60 dzieci. Miał on działać od września. Pierwszy przetarg ogłoszono już na przełomie kwietnia i maja, ale nikt się nie zgłosił. Miasto rozważało więc przeprowadzenie przebudowy własnymi siłami, ale okazało się, że nie ma na to szans.

Ogłoszono zatem drugi przetarg, do którego zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta opiewała na 926 tys. zł, tymczasem w budżecie przeznaczono na inwestycję niespełna połowę tej kwoty, a dokładnie 430 tys. zł. Przetarg więc unieważniono i ogłoszono trzecie postępowanie. Zgłosiło się Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz ta sama firma co poprzednio. Tym razem zeszła ona do kwoty 772 tys. zł. OPWiK wyceniło pracę na 12 tys. zł więcej, więc i ten przetarg unieważniono.

– Nie mogliśmy przyjąć takich ofert, ponieważ zaproponowane w nich kwoty nadal są nieadekwatne do zakresu zadań. Musieliśmy zatem zmienić koncepcję, aby obniżyć koszty. Z oferty przetargowej wyłączyliśmy zburzenie wewnętrznych ścian i montaż klimatyzacji. Te zadania zlecimy oddzielnie w ramach zapytań ofertowych – informuje wiceprezydent Sławomir Sierański.

– Kolejny przetarg z nowymi warunkami ogłosiliśmy 25 października, termin składania ofert lub wniosków mija 9 listopada.

W związku z tymi problemami konieczne było opracowanie rozwiązania awaryjnego. Na razie maluchy są podzielone na trzy grupy. Dwa oddziały uczęszczają do przedszkola „Sówka Mądra Główka”, z którym miasto podpisało umowę, jeden znalazł miejsce w „Jedynce”. Tylko grupa zerówkowa korzysta z sal SP nr 12. Gdy zaczynał się rok szkolny, informowano, że prace adaptacyjne zostaną wykonane do końca roku. Dziś już wiemy, że ten termin także jest nierealny.

– Dajemy sobie czas najpóźniej do końca ferii zimowych. Drugą połowę roku szkolnego przedszkolaki rozpoczną już w nowym oddziale – zapewnił wiceprezydent Sierański.

4 komentarze do “Do czterech przetargów sztuka?

 • 5 listopada 2019 o 10:57
  Permalink

  Czy można wierzyć kłamcy? Pytam, bo Bóg obdarzył mnie pamięcią, niestety, i tak sobie przypomniałem, jak pan wiceprezydent Sierański powiedział w sierpniu bieżącego roku (cytuję za Linią https://linia.com.pl/2019/08/29/przedszkolny-skandal/, nic nie ginie w tym cholernym internecie, poniżej pytanie i odpowiedź) o tak:
  A co, jeśli ten termin znowu ulegnie zmianie i przedszkole nie ruszy od stycznia? – dociekali (mieszkańcy, pytali o przedszkole w SP12). Wiceprezydent Sierański stwierdził wprost: – Nie wyobrażam sobie, żeby prace nie zakończyły się do połowy grudnia. Jeśli przedszkole nie ruszy od stycznia, to ja poddaję się do dymisji – skwitował.

  Czy można prosić pana wiceprezydenta o dotrzymanie tej jednej obietnicy, dymisję i poszukanie szczęścia w systemie wolnej konkurencji? Sam mam problem z dotrzymywaniem słowa, a że nic nie drażni w innych tak, jak własne wady, to wiecie, rozumiecie, miło by było… Jak już się palnęło, że tak, bo inaczej się nie wyobraża sobie, no to cóż…

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2019 o 15:56
  Permalink

  Mam dziecko w przedszkolu tymczasowo w SP1 i nie narzekam, mimo że drugie dziecko prowadzam do SP12. Ta przeprowadzka zaoszczędzi mi 5 minut, a poza tym niewiele zmieni – nauczyciele zostaną ci sami, dzieci w grupie pewnie bez zmian, sala pewnie też dużo większa nie będzie. Co za różnica czy przeprowadzka będzie w styczniu czy w marcu?

  Odpowiedz
 • 5 listopada 2019 o 17:32
  Permalink

  Nie mogę podzielić Pani/a zdania. Moje dziecko chodzi do zerówki w SP 1 i grupa ponad 20 dzieci gniecie się w małej sali gdzie mają przygotować się do pierwszej klasy. Polecam zajrzeć do tej sali i zobaczyć jak to koszmarnie wygląda. Nie wspominając już że za ścianą wciąż słychać wrzaski i płacze dzieci przedszkolnych. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 6 listopada 2019 o 15:20
  Permalink

  Nikt nie bierze pod uwage dzieci z jedynki! Na fb chwala sie zajeciami ruchowymi dzieci z dwunastkowego przedszkola. Moze ktos pomysli o dzieciach z zerowki gdzie maja miec zajecia ruchowe?! Gniezdza sie w salce nie przygotowanej dla takiej grupy. Zaduch, choroby, dzieci siedza sobie na glowach. Masakra jakas. Czemu nikt nie reaguje? Gdzie przepisy?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.