Hałda ziemi pod… szkolnym oknem

SPECYFICZNE WYJŚCIE EWAKUACYJNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Pod oknami budynku oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Leśnej w Józefowie powstała hałda ziemi. – Do czego ta górka ma służyć? Nie dość, że szpeci, to jeszcze podczas opadów deszczu czy śniegu zamieni się w błoto – irytują się rodzice, którzy zadzwonili do naszej redakcji.

AGNIESZKA JASKULSKA

W ostatnich dniach pod oknami pomieszczeń przedszkolnych robotnicy zaczęli formować nasyp, który zwrócił uwagę rodziców. – To jakieś dziwne rozwiązanie, które nie wiadomo po co jest robione – irytują się. I podkreślają, że ułatwi ono włamywaczom wejście do budynku. O wyjaśnienie poprosiliśmy Urząd Miasta w Józefowie. Okazało się, że nasyp w razie zagrożenia, np. pożaru w budynku, ma pomóc dzieciom wydostać się ze szkoły.

– Nasyp będzie pełnił funkcję podobną do dodatkowych dróg ewakuacyjnych – tłumaczy Krystyna Olesińska z józefowskiego urzędu. – Konieczność stworzenia takiego nasypu pod oknami wynika z przepisów przeciwpożarowych, a także z faktu, że wraz z nowym rokiem szkolnym w SP nr 3 zostały utworzone trzy oddziały przedszkolne, których wcześniej nie było – wyjaśnia Krystyna Olesińska. I podkreśla, że nasyp zostanie obsadzony zielenią i kwiatami.

Jak podkreślają urzędnicy, uformowanie nasypu ziemnego jest jednym z najtańszych rozwiązań, które można było wprowadzić w tym miejscu. Inne wymagałyby dodatkowych pieniędzy i ingerencji w strukturę ścian budynku (np. wykucie otworu na wyjście i montaż drzwi ewakuacyjnych). Według służb miejskich nasyp zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, zwłaszcza że w szkole są inne wyjścia ewakuacyjne.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.