Poszerzą Nadwiślankę?

JÓZEFÓW: POSZERZĄ NADWIŚLANKĘ?

Po spotkaniu w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Warszawie burmistrz Józefowa Marek Banaszek poinformował, że jest szansa na umieszczenie w przyszłorocznym budżecie województwa projektu dwujezdniowej drogi nr 801 na terenie miasta.

SYLWIA WYSOCKA

Burmistrz rozmawiał z mazowieckimi drogowcami we wtorek, 23 października. Na drugi dzień podczas spotkania z radnymi poinformował, że władze województwa rozważają zapisanie w przyszłorocznym budżecie (i w Wieloletniej Prognozie Finansowej) pieniędzy na zaprojektowanie tzw. Nadwiślanki w wersji dwupasmowej.

– Otrzymałem informację że jest wola i zamiar, a o oto nam chodziło. Oczywiście, żeby tak się stało, radni sejmiku muszą zagłosować za tym punktem budżetu. To są koszty rzędu milionów złotych. Mam nadzieję, że inne drogi nie okażą się ważniejsze od 801 – mówił burmistrz.

Wsparcie zadeklarowała posłanka nowej kadencji Bożena Żelazowska. – Jestem sercem z władzami gminy i będę pilnowała tego wpisu do budżetu województwa – zadeklarowała podczas spotkania z radnymi.

Nawet jeśli prace projektowe rozpoczną się w przyszłym roku, przedsięwzięcie może potrwać od pięciu do siedmiu lat. Dlatego władze Józefowa starają się o rozwiązanie tymczasowe, czyli np. światła na newralgicznych skrzyżowaniach z drogą 801 – na Górkach oraz z ulicami Wyszyńskiego i Graniczną. Burmistrz nie pozostawia jednak złudzeń. Jego zdaniem w ZDW nie ma przyzwolenia na rozwiązania, które spowolnią ruch na „Nadwiślance”. – Obawiam się, że to będzie trudne do realizacji – przyznaje Banaszek .

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.