Teren przed „Gałczynem” musi jeszcze poczekać

REWITALIZACJA DOPIERO W PRZYSZŁYM ROKU.

W tym roku teren przed LO im. K.I. Gałczyńskiego. Nie będzie nawet zapowiadanej wymiany oświetlenia. Powiat nie ma na to pieniędzy. Rewitalizacja skweru przed liceum planowana jest na rok 2020.

SYLWIA WYSOCKA

W związku z jubileuszem najstarszego otwockiego liceum ogólnokształcącego oraz dobiegającą końca rewitalizacją parku miejskiego w Otwocku liczono, że także powiat otwocki włączy się w uporządkowanie reprezentacyjnego terenu przed „Gałczynem” od strony ul. Filipowicza.

W tej sprawie przewodnicząca Rady Miasta Otwocka Monika Kwiek przesłała do władz powiatu wniosek otwockiej rady z sierpnia 2019 r. o remont lub modernizację terenu przed LO im. K.I. Gałczyńskiego. W odpowiedzi władze powiatu poinformowały, że takiej inwestycji nie uwzględniono w budżecie na rok 2019, w związku z czym trudno będzie znaleźć odpowiednie środki na gruntowny, zaplanowany i całościowy remont. Pojawiła się jednak koncepcja, aby w tym roku wymienić chociaż lampy przed budynkiem. Niestety również te prace nie będą wykonane w tym roku.

– Modernizacja oświetlenia jest niemożliwa ze względu na to, że nie zostały na to zaplanowane środki. Ponadto wszystkie zmiany wymagają zgody konserwatora zabytków – wyjaśnia dyrektor oświaty powiatowej Hanna Majewska-Smółka.

– We wnioskach do budżetu na rok 2020 zgłosiliśmy modernizację terenu przed budynkiem szkoły wraz z wymianą oświetlenia. Jeżeli rada powiatu przyjmie ten punkt w budżecie na przyszły rok, to zaraz po jego uchwaleniu przystąpimy do realizacji – zapowiada dyrektor Majewska-Smółka. W podobnym tonie wypowiada się starosta powiatu otwockiego Cezary Łukaszewski.

– Zarząd powiatu nie widzi możliwości uporządkowania terenu przed liceum w tym roku, ponieważ nie mamy na to środków – słyszymy od starosty. – Doraźna wymiana oświetlenia jest zbyteczna, musimy poczekać na środki, które pozwolą na całościowe wykonanie prac – dodaje Grzegorz Michalczyk, członek zarządu powiatu otwockiego.

One thought on “Teren przed „Gałczynem” musi jeszcze poczekać

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.