Otwock: Nowa radna zaprzysiężona

Joanna Chmielewska zastąpiła w Radzie Miasta Otwocka Bartłomieja Kozłowskiego, który mandat radnego zamienił na pracę w otwockim Zarządzie Gospodarki Mieszkaniowej.

IGOR NOWACKI

Rada miasta pracuje już w pełnym składzie. W środę, 30 października na sesji została zaprzysiężona nowa radna Joanna Chmielewska.

Miejsce w radzie zyskała po rezygnacji z mandatu przez radnego Bartłomieja Kozłowskiego. W wyborach samorządowych Joanna Chmielewska osiągnęła w okręgu nr 3 drugi wynik (202 głosy) na liście Samorządowej Inicjatywy Mieszkańców (SIM), z której jesienią 2018 roku do rady miejskiej dostał się Kozłowski. Pełnił on funkcję wiceprzewodniczącego, którą objął po tym, jak w radzie miasta PiS zawiązało koalicję z PO i SIM. Czy SIM zachowa fotel wiceprzewodniczącego, przekonamy się prawdopodobnie już na najbliższej sesji. Być może poznamy nazwisko osoby, która z grona radnych zostanie powołana na to stanowisko.

To już czwarta zmiana w składzie otwockiej rady. Wcześniej miejsce Jarosława Margielskiego, który wygrał wybory na prezydenta Otwocka, zajął Andrzej Sałaga, a miejsce Krzysztofa Kłóska (mandat złożył po powołaniu na stanowisko wicestarosty otwockiego) zajął Wojciech Dousa. Mandat po zmarłej radnej Barbarze Olpińskiej objął Stanisław Stanaszek.

Mam nadzieję, że nie zawiodę moich wyborców

Joanna Chmielewska – z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z księgowością. Miłośniczka czytania książek i rowerowych wycieczek, uwielbia spędzać czas z rodziną.

  • Czuję się związana z Otwockiem, a zwłaszcza ze Świdrem, dlatego aktywnie będę działać na rzecz mieszkańców mojego okręgu. Tutaj się urodziłam i chodziłam do Szkoły Podstawowej nr 5, do której uczęszczały też moje dzieci. Przez sześć lat szkoły podstawowej i trzy lata gimnazjum działałam w radzie rodziców, a przez ostatnie dwa lata byłam przewodniczącą rady rodziców w Gimnazjum nr 3. Bliskie są mi problemy dzieci i ich edukacji. Dlatego chcę pracować w komisji oświaty i wychowania. Oprócz tego będę członkiem komisji mieszkaniowej, budżetu i inwestycji oraz ochrony środowiska i urbanistyki. Przez ostatnie cztery lata pełniłam również funkcję ławnika w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.