Pomagamy Wilkowi pojechać na olimpiadę

DUCH WALKI NIE SŁABNIE.

Były lekkoatleta OKS Otwock Sylwek Wilk od trzech tygodni ma już pierwszą protezę, na której nie tylko ekspresowo nauczył się chodzić, lecz także rozpoczął treningi. Aby osiągnąć swój cel – udział w paraolimpiadzie – potrzebuje jeszcze kilka bardziej
profesjonalnych protez.

PRZEMEK SKOCZEK

Po sierpniowym wypadku motocyklowym i amputacji prawego przedkolana otwocki sportowiec nie stracił ducha walki. To twardy charakter i ta jego cecha szczególnie teraz daje o sobie znać. Wiele osób załamałoby się, a on – 23-letni biegacz pozbawiony nogi – zmienił tylko priorytety i cele. Dzięki wsparciu wielu osób dobrej woli udaje się mu zbierać pieniądze na intensywną rehabilitację i potrzebny sprzęt.

– To pierwsza proteza, dość ciężka, siedmiokilogramowa, ale wystarcza do stawiania pierwszych kroków. Początki były trudne, musiałem nauczyć się ją czuć i badać podłoże sztuczną stopą. To wyzwanie dla mózgu – opowiadał Sylwek podczas spotkania w siedzibie Oświaty Powiatowej. Uczestniczył w nim także Stanisław Zduńczyk, prezes Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość, które pomogło sfinansować zakup.

– Potrzebuję tak naprawdę kilku różnych protez. Inna będzie docelowo ta do chodzenia na co dzień, inna do treningów w siłowni i do biegów. Na szczęście zachowałem kolano i dzięki temu protezy dla mnie kosztują stosunkowo niewiele. To wydatek maksymalnie 40-50 tys. zł, podczas gdy te ze sztucznym stawem kosztują minimum 150 tys. zł wzwyż – mówi lekkoatleta.

Sylwek, który uprawia sport od piątego roku życia, był Mistrzem Polski Młodzików na 600 metrów, tegorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy OCR (biegi z przeszkodami) i dwukrotnym złotym medalistą w Runmageddon, nie uznaje kompromisów i dróg na skróty.

– Niespełna trzy miesiące po wypadku jedyne o czym marzę, to bieganie i codzienne treningi, które przybliżą mnie do celu, który sobie obrałem – Paraolimpiada 2025. Rozmawiałem z przedstawicielem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i jest szansa, bym reprezentował kraj. Pracuję na to bardzo mocno i liczę na wsparcie – dodaje Sylwek Wilk.

Pomagajmy!

  • Pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. Grzegorza, Bank Pekao S.A. 77 1240 2119 1111 0010 2361 1916, z dopiskiem: „pomoc dla Sylwka“. Zbiórkę prowadzi też Fundacja Drużyna Błażeja, Santander Bank Polska S.A. 64 1090 1753 0000 0001 4194 3503, w tytule należy wpisać: „Wilk Sylwester – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia“. Warto też śledzić profil http://www.facebook.com/wilktrenuje, na którym znajdziemy informacje o innych akcjach charytatywnych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.