Otwock: Lodowisko w małpim gaju

Lodowisko miejskie będzie jednak w centrum Otwocka, a nie na terenie SP nr 12 przy ul. Andriollego. Prezydent zmienił zdanie w sprawie lokalizacji sztucznej ślizgawki i zapewnia, że tym razem jego decyzja jest ostateczna.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Po przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw podjąłem decyzję o zmianie zdania w sprawie lokalizacji lodowiska. Jednak nie powinno ono znajdować się na terenie szkoły, bo wtedy jest szkolne, a nie miejskie. Dlatego lepszą lokalizacją będzie skwer 7 Pułku Ułanów, tzw. małpi gaj – poinformował na komisji budżetu w środę, 6 listopada prezydent Jarosław Margielski.

Podobno na skwerze było kiedyś lodowisko. Za tą lokalizacją ma przemawiać również fakt, że jest to miejsce w centrum, a więc bardziej dostępne dla wszystkich mieszkańców. Trzeba tam tylko doprowadzić przyłącze energetyczne. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone na sesji rady miasta w czwartek, 7 listopada.

– Dzięki dobrej współpracy z PGE w ciągu miesiąca uda się wymienić transformator na taki o większej mocy. Dopinamy kwestie organizacyjne, m.in. z właścicielami sąsiadujących gruntów, czyli PSS Społem, czy kwestie usytuowania toalet. Poprzeczka dla pracowników urzędu jest zawieszona bardzo wysoko, ale jestem przekonany, że mimo to uda się uruchomić lodowisko w grudniu – zapowiedział prezydent.

Zapewnił też, że w związku ze sztuczną ślizgawką żadne drzewo w małpim gaju nie zostanie wycięte. Lodowisko o wymiarach 20 m na 30 m mieści
się idealnie pośrodku skweru między drzewami. Przetarg na kupno sztucznej ślizgawki został już rozstrzygnięty i miasto jest już w jej posiadaniu.

– Jeśli ta lokalizacja się sprawdzi, zrobimy wszystko, żeby co roku było tam lodowisko. Uwzględnimy to przy rewitalizacji skweru – zapewnia Margielski.

12 myśli na temat “Otwock: Lodowisko w małpim gaju

  • 15 listopada 2019 o 22:11
    Permalink

    Zdecydowanie kiepska lokalizacja. Zdecydowanie lepiej na terenie dawnej Zieleni miejskiej, jak w ubiegłym roku. Centrum to nie miejsce na lodowisko. Trzeba przecież nawieźć sporo piasku i potem jednak część na pewno zostanie… Zniszczeniu ulegnie trawa i kostka też pewnie ucierpi. Szkoda tego miejsca. Problem też jest dostępność- mowa o parkowaniu i niestety wszechobecne- szczególnie popołudniami- korki w rejonie małpiego gaju.
    Z żadnej ze szkół dzieci w czasie zajęć w-f też tu nie skorzystają, bo z każdej szkoły jest za daleko…
    Dla mnie same minusy niestety dla tej lokalizacji. Zieleń miejska zdecydowanie wypada na korzyść.

    Odpowiedz
  • 15 listopada 2019 o 23:44
    Permalink

    Dlaczego nie, pomysł bardzo dobry. Wszystkie szkoły miały by podobną odległość. A nie tylko 12. W centrum też są dzieci. Młodzież dojeżdża do szkół otwockich może skorzystac czekając na pociąg czy autobus. A parkowanie bardzo śmieszne, Otwock jest mały nie trzeba wszędzie jeździć autem, dłużej czeka się w korkach zanieczyszczajac powietrze przy okazji bo hybrydowych aut nie widać. Pomysł prezydenta jest bardzo dobry. Mam nadzieję, że nie tylko pomysł i dzieci w czasie feri już świątecznych będą mogły skorzystać. W centrum nie ma nic dla dzieci

    Odpowiedz
  • 15 listopada 2019 o 23:51
    Permalink

    W,, malpim gaju,,kostka jest tak zniszczona, ale niektórzy chyba tam dawno nie byli, bo z auta tego nie widać jak wszędzie się nim jezdzi.

    Odpowiedz
  • 17 listopada 2019 o 08:37
    Permalink

    Świetny pomysł, dobra lokalizacja. Skorzysta na tym „małpi gaj” dzięki rewitalizacji. Świąteczny klimat tego miejsca uzupełni dodatkowo choinka, która jest tam tradycyjnie od wielu lat.

    Odpowiedz
  • 17 listopada 2019 o 11:09
    Permalink

    W centrum jest tyle samochodów, a co za tym idzie korki i spaliny- jazda na łyżwach będzie bardzo zdrowe. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • 18 listopada 2019 o 15:27
    Permalink

    Czy ktoś pamięta wymiary lodowiska, które było w użytkowaniu od lat? Jakoś 20×30 m wydaje mi się dużo mniejsze a na starym obiekcie w weekendy był ogromny tłok.
    Jeśli jest dwa razy mniejsze to stwierdzenie, że lodowisko na własność spłaci się w dwa lata jest dużym nadużyciem. Oby się nie okazało, że zamiast jedynego obiektu sportowego, którym się Otwock wyróżniał w okolicy, będziemy mieli miejską ślizgawkę 🙁

    Odpowiedz
  • 18 listopada 2019 o 18:35
    Permalink

    Na zieleni przynajmniej bylo gdzie zaparkowac kolo lodowiska.A w centrum to bedzie ciekawie wygladac. Napewno ruch bedzie lepszy heh. Widze wladza ma wyobraznie.Tu nie chodzi juz o odleglosci tylko o te spaliny oraz brak miejsc parkingowych a jak wiadomo co roku lodowisko przyciaga sporo ludzi.Ale wladza przeciez wie lepiej.

    Odpowiedz
  • 19 listopada 2019 o 10:02
    Permalink

    Prezydent jest administratorem i nic dziwnego, że nie obchodzi go, że jeżdzący na łyżwach będą mieli opary paliwa za powietrze. Obchodzi go tylko maximum wykorzystania obiektu – to zapewne w 150%.
    Jeżeli to będzie w Małpim Gaju (nazwa własna, chcoć nadana przez mieszkańców), to dlaczego miasto nie pokusi się o taką ślizgawkę, jaka jest na przykład w parku wiedeńskim, czyli ścieżka biegnąca dookoła wydzielonego terenu. Wtedy choć lekka nierówność terenu byłaby wykorzystana

    Odpowiedz
  • 20 listopada 2019 o 17:37
    Permalink

    Do centrum dojeżdżają autobusy jest SKM może warto zostawić samochód w domu. Będzie mniej spalin, nie będzie korków. W Otwocku można funkcjonować bez samochodu tylko trzeba chcieć. Niech wreszcie centrum będzie tam gdzie powinno. I też ma jakieś atrakcje.

    Odpowiedz
  • 9 grudnia 2019 o 20:37
    Permalink

    Brawo władze miasta. Gdzie tam zaparkować, chodzi o przejezdne osoby. Mam nadzieję, że powstanie jeszcze jakieś podobne lodowisko, ale w innej okolicznej miejscowości, w logicznym miejscu. Szkoda, pozostanie lodowisko w Wawrze lub Mińsku. Dużo osób wracając z Warszawy na południe, omija Otwock z racji korków, a tu jeszcze lodowisko w centrum. Porażka………. Lokalizacja z ostatniego sezonu była suuper. Jak zwykłe w Otwocku coś zostało zwalone. Nie pierwszy raz zresztą.

    Odpowiedz
  • 15 grudnia 2019 o 14:04
    Permalink

    Myślę,żę sama lokalizacja lodowiska w centrum miasta nie jest złym pomysłem.Według mnie działalność lodowiska powinna ożywić w okresie zimowym zazwyczaj smutne centrum miasta.Natomiast nie mogę zrozumieć dlaczego ceny biletów wzrosły faktycznie o100 %? To władze miasta zadecydowały by nie wynajmować jak co roku lodowiska a je zakupić.Co nasi włodarze mieli na celu?No i rozmiar lodowiska!To jest jakaś namiastka tego co powinno być.Na pewno może ono służyć przedszkolakom i uczniom młodszych klas szkół podstawowych.A co z pozostałymi chętnymi?Zastanawiam się czy nasz prezydent i jego współpracownicy kiedykolwiek ślizgali się na łyżwach?Osobiście wolę rozwiązania z poprzednich lat.Było taniej i można się było poślizgać.

    Z poważaniem rotomaniak.

    Odpowiedz
  • 17 grudnia 2019 o 19:14
    Permalink

    Właśnie wróciłem z lodowiska i było jak sądziłem.Zszedłem z niego po pięciu minutach.Tafla jest zdecydowanie za mała dla drosłego człowieka.Nie da się pojeździć.Żeby nie było,że jestem malkontentem.Pomysł umiejscowienia lodowiska w tym miejscu uważam za trafny.Dzieci i ich rodzice bawią się,ludzie się spotykają,centrum miasta żyje,choć ja w tym roku już pewnie w Otwocku się nie poślizgam.Mam nadzieję,że na przyszły rok władze miasta przygotuję lodowisko i dla osób dorosłych jak to bywało w poprzednich latach.
    Z szacunkiem rotomaniak.

    Odpowiedz