Powiat nie dołoży się do jubileuszu OKS-u

ZA DROGIE URODZINY.

Powiat otwocki nie dofinansuje organizacji jubileuszu 95-lecia Otwockiego Klubu Sportowego. Władze nie są zainteresowane zakupem „pakietu promocyjnego” o wartości 30 tys. zł, a nie dostały harmonogramu imprezy.

SYLWIA WYSOCKA

Otwocki Klub Sportowy świętuje w tym roku 95-lecie istnienia. Z tej okazji zarząd klubu planuje zorganizować w piątek, 29 listopada, uroczyste obchody jubileuszu. O wsparcie finansowe organizacji imprezy władze OKS-u zwróciły się m.in. do powiatu otwockiego. Już w połowie września zarząd powiatu jednogłośnie negatywnie rozpatrzył wniosek klubu.

– Do zarządu powiatu wpłynęły dwa wnioski dotyczące organizacji wydarzenia. Obydwa sprowadzały się do jednej konkretnej propozycji: „zakupu pakietu promocyjnego w wysokości 30 tys. zł na zamieszczenie informacji, logo powiatu w materiałach informacyjnych i promujących wydarzenie, umieszczenie roll-upów, bannerów, informowanie o wydarzeniu w środkach masowego przekazu, umieszczenie logo powiatu na strojach zawodników, proporczykach i gadżetach jubileuszowych” – relacjonuje wicestarosta Krzysztof Kłósek.

– Zarząd jednogłośnie postanowił o odrzuceniu tego wniosku – dodaje. I podkreśla, że władze powiatu nie otrzymały harmonogramu, zestawienia rzeczowo-kosztowego ani warunków współorganizacji wydarzenia, bo zakupu pakietu promocyjnego nie można nazwać współorganizacją.

Zdziwiona taką decyzją jest m.in. radna Aneta Bartnicka, która podczas sesji rady powiatu 30 października przypominała, że praktyką poprzedniego zarządu było wspieranie jubileuszów organizacji, które od wielu lat działają na terenie powiatu, m.in. Ochotniczych Straży Pożarnych itd.

– Zawsze uważaliśmy, że to bardzo duża wartość. Często bywało tak, że nie byliśmy w stanie przychylić się do prośby wnioskodawcy o przekazanie kwoty, o którą się zwracał, ale zawsze staraliśmy się pomóc na miarę naszych możliwości, przekazując nawet symboliczne dofinansowanie – zwraca uwagę Bartnicka.

W podobnym tonie wypowiadali się radny Dariusz Grajda oraz prezes OKS-u Janusz Goliński, będący jednocześnie radnym powiatu otwockiego. – To jest doniosły jubileusz znakomitego klubu. Zawodnicy biorą udział w zawodach w całym kraju oraz za granicą, szkoda odmawiać w takiej sprawie. Starosta Cezary Łukaszewski nie pozostawia jednak złudzeń:

– Takich wniosków o dofinansowanie mamy ponad sto. Nie mogliśmy rozpatrzyć prośby pozytywnie, bo w tym przypadku wyraźnie została określona kwota „pakietu promocyjnego”, który kosztował 30 tys. zł. Potraktowaliśmy zatem ten wniosek tak, jak nam pozwolił na to budżet – tłumaczy starosta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.