Otwock: Modułowe przedszkole znów odroczone

Ponad 60 dzieci nadal czeka na nowe przedszkola. Na działce miasta u zbiegu ulic Piłsudskiego i Reymonta od 1 października miało stać gotowe przedszkole modułowe. Do końca grudnia miały zakończyć się prace adaptacyjne w oddziale przedszkolnym w SP nr 12. W obu przypadkach terminy nie są i nie będą dotrzymane.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Władze miasta podpisały aneks do umowy z wykonawcą, który ma przywieźć i zamontować moduły dla przedszkola. W tym tygodniu starosta powinien zatwierdzić projekt budowlany i będzie można przystąpić do prac w terenie.
Na razie działka została uporządkowana. Teraz miasto swoimi siłami przygotowuje podmurówkę pod moduły i wybuduje przyłącza. Potem przywiezienie gotowych elementów i ich postawienie powinno już przebiegać sprawnie. Wyposażenie przedszkola modułowego jest już w hali na terenie Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (OPWiK). W tym przypadku władze miasta zdecydowały się nie iść na wojnę z wykonawcą, który mimo opóźnień deklarował dalszą chęć współpracy. Dano mu jeszcze jedną szansę, aby przedszkole modułowe jak najszybciej można było uruchomić.

W przypadku otwarcia oddziału przedszkolnego w SP nr 12 nowy termin to połowa lutego.

– Rozstrzygnięto zapytania ofertowe i została podpisana umowa z OPWiK, trwają prace przygotowawcze – mówi wiceprezydent Sławomir Sierański, któremu podlega oświata w mieście.

9 listopada ogłoszono przetarg na pozostałe prace. Oferty można składać do 25 listopada. Do czasu zakończenia prac dzieci zostały umieszczone w przedszkolu „Sówka Mądra Główka”, od którego miasto wynajmuje pomieszczenia, i w SP nr 1. Po feriach powinny przejść do nowego oddziału.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.