Podologia: pozwól pomóc swoim stopom

Podologia to dział medycyny, który zajmuje się stopami. Aby skorzystać z usług takiego specjalisty, nie trzeba jechać do Warszawy. Podologia Józefów to przede wszystkim salon Le Melange.

W ostatnich latach w Polsce wzrosła świadomość dotycząca zdrowia i profilaktyki. Dotyczy to również dbania o nasze stopy. to na nich stoimy mocno na ziemi. One niosą nas w świat. Jednak wiedza na temat pedicure’u,
zwłaszcza u mężczyzn, jest znikoma.

– Tu nieistotne są płeć, wiek czy tryb życia. Profilaktyka dotyczy każdego. Przegląd stóp możemy wykonać u specjalisty z tego zakresu, czyli podologa. Wystarczy zapisać się na 15-minutową konsultację. Specjalista oceni stan skóry stóp oraz paznokci. Wskaże też ewentualne nieprawidłowości oraz sposoby ich wyeliminowania. Nieważne, czy borykamy się z problemem od wielu lat, czy pojawił się on np. po ostatniej wizycie na basenie, założeniu nowych butów, nieprawidłowym skróceniu paznokci albo jest wynikiem przebytej choroby. W każdym przypadku warto zadbać nie tylko o piękny wygląd, lecz także komfort posiadania zdrowych stóp.

Podologia w Józefowie

Konsultacja podologiczna to pierwszy i z pewnością najważniejszy krok, który pomoże nam w zlokalizowaniu problemu. Jego potencjalnych źródeł jest sporo: pękająca skóra pięt, modzele, odciski, wrastające paznokcie, grzybica, onycholiza, czyli oderwanie paznokcia od łożyska czy zniekształcona płytka paznokciowa. to tylko nieliczne przypadki, kiedy powinniśmy udać się po pomoc do podologa. Dbanie o stopy nie musi wcale wiązać się z serią czasochłonnych zabiegów. Często wystarczy tylko jedna wizyta.

– Zaniedbanie stóp może prowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych. chcemy temu przeciwdziałać. Dlatego stworzyliśmy program bezpłatnych konsultacji podologicznych, który trwa do końca grudnia. Osoby mające problem z dotarciem do gabinetu mogą skorzystać z wizyty domowej – mówi Ivanna Oleszczuk, podolog z Le Melange w Józefowie.

Le Melange Józefów
CH Milo Park
ul. 3 Maja 148
tel. 504 252 142

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.