Ukraiński Szumsk miastem bliźniaczym Otwocka

W poniedziałek, 11 listopada – w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – władze Otwocka podpisały akt partnerstwa z ukraińskim miastem Szumsk w obwodzie tarnopolskim.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Uroczystość odbyła się w auli magistratu. Oprócz władz Otwocka i delegacji z Szumska uczestniczyli w niej także przedstawiciele miejskiej rady seniorów, Stowarzyszenia Klubu Twórczego Myślenia, proboszcz parafii na Kresach ks. Jan Śmigasiewicz, dyrektorki Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu, Oświaty Miejskiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Porozumienie między miastami podpisali prezydent Otwocka
Jarosław Margielski i mer Szumska Volodymyr Pletyuk. Za zaangażowanie w inicjatywę nawiązania partnerskich kontaktów prezydent szczególne podziękował Tamarze Kamyshackiej, dyrektor Szkoły Artystycznej w Szumsku. Pomysł współpracy miast narodził się przy okazji spotkań podczas Festiwalu Sacrosong, który odbywa się co roku w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Kresach. Udało się go zrealizować dzięki staraniom podjętym przez Stowarzyszenie Klubu Twórczego Myślenia.

Akt partnerstwa dotyczy współpracy na polu kulturowym, gospodarczym i społecznej wymiany oraz stanowi ważny wkład w umacnianie przyjaźni między narodami, światowego pokoju i demokracji. Tym samym Szumsk na Ukrainie dołączył do grona miast bliźniaczych Otwocka, z którymi miasto podpisało akty partnerstwa. Są to: Lennestadt w Niemczech, Saint Amand Montrond we Francji i Ōarai w Japonii.

2 komentarze do “Ukraiński Szumsk miastem bliźniaczym Otwocka

 • 23 listopada 2019 o 16:04
  Permalink

  Czy władze mogą Nas Polaków przestać bratać na siłę z ukraińcami ??? Już w Polsce zaczyna się robić problem z tymi sciąganymi na się bandziorami .

  Odpowiedz
  • 14 grudnia 2020 o 01:47
   Permalink

   Odpowiadając na komentarz której jest wyżej: zawsze się zastanawiałem jak człowiek może umieścić tyle g*wna w swojej głowie?!

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.