Usuwanie blizn – szansa na lepszy wygląd!

Każdy zmaga się z własną urodą. I nie chodzi wcale o kompleksy! Golenie się, przebarwienia,wypadanie włosów, pielęgnacja blizn są wpisane w naszą codzienność i – nie bójmy się tego przyznać – bywają uciążliwe.Mimo to nie mamy często pewności, czy medycyna estetyczna to rozwiązanie właśnie dla nas. Sprawdź, na ile da się pomóc naturze i czy faktycznie jest się czego bać. Opowiada o tym Anna Białecka, kosmetolog z Anlaya Medical Clinic&Spa

W jaki sposób można zlikwidować blizny i rozstępy?
– Główne metody, jakie stosujemy do usuwania blizn i redukcji rozstępów, to lasery lub mezoterapia mikroigłowa wykonywana za pomocą urządzenia Dermapen, które sprawdza się również w przypadku skóry wrażliwej i delikatnej. Technikę zabiegów dostosowujemy nie tylko do potrzeb, lecz także możliwości czasowych pacjenta. Wielu osobom zależy na jak najkrótszym okresie rekonwalescencji. W takich przypadkach działamy powierzchniowo, zabiegi są bezbolesne i nie wymagają zastosowania znieczulenia. jeśli jednak problem jest głębszy, a zmiany bardziej rozległe, terapia potrwa dłużej i z pewnością będzie nieco mniej komfortowa. Przed tego typu zabiegiem zawsze jednak używamy kremu znieczulającego, aby zmniejszyć odczuwalność nieprzyjemnych bodźców.

Jak długo trwa taka terapia?
– Jest to kwestia indywidualna. Liczbę koniecznych zabiegów ustala się w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Kluczowe są jednak pierwsze zabiegi, bo pozwalają ocenić, jak skóra pacjenta reaguje na daną metodę terapii. Istotne jest uświadomienie sobie, że efekty zabiegów usuwania blizn i rozstępów nie są widoczne natychmiast, ale pojawiają się kilka tygodni po zabiegu i narastają nawet kilkadziesiąt miesięcy po jego wykonaniu. Usuwanie tego typu zmian polega bowiem na kompleksowej przebudowie skóry, i to nie tylko na zewnątrz, lecz także w jej głębokich warstwach. Jest to zatem długofalowa naprawa włókien kolagenowych. proces ten musi potrwać i nie da się go przyspieszyć. Dlatego też uprzedzamy pacjentów, że muszą przygotować się na długą terapię i uzbroić w cierpliwość. Pocieszające jest jednak to, że po jej zakończeniu nie trzeba wykonywać już żadnych zabiegów.

Od czego zależy skuteczność zastosowanych metod? Czy wiek albo rozległość zmian ma tutaj znaczenie?
– Te czynniki wpływają na długość terapii, ale nie na jej skuteczność. Zabiegom usuwania można poddawać zarówno świeże, jak i stare blizny czy rozstępy. Podczas wstępnego wywiadu pytamy także o przyczynę ich powstania, dotychczasowy przebieg procesu gojenia, sprawdzamy ich rozległość i głębokość, co pozwala nam dostosować proces leczenia do potrzeb pacjenta. Niektórzy jednak zdają sobie sprawę, że usunięcie blizn po cesarskim cięciu, przebytym trądziku, ospie czy drobnych wypadkach nie wymaga interwencji chirurgicznej i można to zrobić w sposób jak najmniej inwazyjny i wysoce komfortowy. Podczas konsultacji szczególną wagę przykładamy również do udzielenia pacjentowi wskazówek, np. aby wykluczył przyjmowanie niektórych leków czy ziół lub rozpoczął zabiegi w okresie jesienno-zimowym, by nie narażać skóry na wpływ promieniowania UV. To gwarantuje bowiem pełne bezpieczeństwo i najlepsze efekty.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.