Zrobią dwie strony Powstańców Warszawy

Jeszcze w tym roku po obu stronach ul. Powstańców Warszawy, na odcinku od ronda Sybiraków do skrzyżowania z ul. Andriollego, powstaną nowe chodniki, miejsca postojowe i pas zieleni.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Modernizacja ul. Powstańców Warszawy już trwa. Robotnicy zaczęli od budowy miejsc postojowych i chodnika po stronie tzw. dziury po niedokończonej galerii w centrum Otwocka. Na sesji w czwartek, 7 listopada radni na wniosek prezydenta o 43 tys. 815 zł zwiększyli kwotę na to zadanie (w budżecie było już 700 tys. zł). Dzięki temu jeszcze
w tym roku będzie można ogłosić przetarg i przystąpić do prac także po drugiej stronie ul. Powstańców Warszawy.

– Zrobimy najgorszy odcinek chodnika przy tej ulicy. Przyjęte na sesji zmiany w budżecie dają realną szansę, że uda się to zrobić w tym roku. W przyszłym roku pieniędzy na to raczej nie będzie, ale mamy dokumentację na przebudowę ul. Powstańców Warszawy i złożymy wniosek do programu dróg samorządowych o dofinansowanie budowy dwóch rond – poinformował na sesji prezydent Jarosław Margielski.

Chodzi o ronda na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawy z ul. Andriollego i z ul. Orlą. Po zakończeniu przebudowy ma to być ulica reprezentacyjna .

– Otwock ma kojarzyć się z zielenią, przyrodą, dlatego przy sklepie fotograficznym, gdzie parkowały samochody i stoją donice, oraz przy banku powstanie pas zieleni. Będzie tam szpaler okazałych drzew – dodaje prezydent.

Duże drzewa o wysokości ok. pięciu metrów i obwodzie ok. 25-30 cm zostaną posadzone po lewej i prawej stronie ul. Powstańców Warszawy od ul. Andriollego do ronda Sybiraków. Zieleń będzie dodatkowo podświetlona.  Od strony dziury, gdzie do tej pory kierowcy parkowali na dziko, powstają miejsca postojowe. W po-łowie będzie to postój taxi, a druga część zostanie przeznaczona na miejsca parkingowe. Za nimi będzie nowy chodnik. Po drugiej stronie ul. Powstańców Warszawy nie będzie można parkować na chodniku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.