Zrobią dwie strony Powstańców Warszawy

Jeszcze w tym roku po obu stronach ul. Powstańców Warszawy, na odcinku od ronda Sybiraków do skrzyżowania z ul. Andriollego, powstaną nowe chodniki, miejsca postojowe i pas zieleni.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Modernizacja ul. Powstańców Warszawy już trwa. Robotnicy zaczęli od budowy miejsc postojowych i chodnika po stronie tzw. dziury po niedokończonej galerii w centrum Otwocka. Na sesji w czwartek, 7 listopada radni na wniosek prezydenta o 43 tys. 815 zł zwiększyli kwotę na to zadanie (w budżecie było już 700 tys. zł). Dzięki temu jeszcze
w tym roku będzie można ogłosić przetarg i przystąpić do prac także po drugiej stronie ul. Powstańców Warszawy.

– Zrobimy najgorszy odcinek chodnika przy tej ulicy. Przyjęte na sesji zmiany w budżecie dają realną szansę, że uda się to zrobić w tym roku. W przyszłym roku pieniędzy na to raczej nie będzie, ale mamy dokumentację na przebudowę ul. Powstańców Warszawy i złożymy wniosek do programu dróg samorządowych o dofinansowanie budowy dwóch rond – poinformował na sesji prezydent Jarosław Margielski.

Chodzi o ronda na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawy z ul. Andriollego i z ul. Orlą. Po zakończeniu przebudowy ma to być ulica reprezentacyjna .

– Otwock ma kojarzyć się z zielenią, przyrodą, dlatego przy sklepie fotograficznym, gdzie parkowały samochody i stoją donice, oraz przy banku powstanie pas zieleni. Będzie tam szpaler okazałych drzew – dodaje prezydent.

Duże drzewa o wysokości ok. pięciu metrów i obwodzie ok. 25-30 cm zostaną posadzone po lewej i prawej stronie ul. Powstańców Warszawy od ul. Andriollego do ronda Sybiraków. Zieleń będzie dodatkowo podświetlona.  Od strony dziury, gdzie do tej pory kierowcy parkowali na dziko, powstają miejsca postojowe. W po-łowie będzie to postój taxi, a druga część zostanie przeznaczona na miejsca parkingowe. Za nimi będzie nowy chodnik. Po drugiej stronie ul. Powstańców Warszawy nie będzie można parkować na chodniku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.