Płatne parkowanie w Otwocku nie w tym roku

Jest szansa, że jeszcze w tym roku miastu uda się kupić parkomaty i terminale kontrolerskie niezbędne do wprowadzenia w Otwocku strefy płatnego parkowania. Wtedy za postój w wyznaczonych miejscach będziemy płacić dopiero wczesną wiosną 2020 roku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Opóźnia się wprowadzenie w centrum Otwocka strefy płatnego parkowania. Nie nastąpi to w tym roku, jak pierwotnie planowano. Same uzgodnienia przed podjęciem przez radę miasta uchwały w tej sprawie trwały prawie pół roku. Potem trzeba było jeszcze poprawić uchwałę i dopiero na początku września stała się ona prawomocna. Pod koniec września urząd miasta rozpoczął poszukiwania firmy, od której kupi pięć parkomatów z oprogramowaniem i terminalami do kontroli opłat. Nie wpłynęła jednak żadna oferta. Potem okazało się, że urząd miasta nie doprecyzował kilku kwestii technicznych związanych z przenośnymi terminalami.

W listopadzie ogłoszono drugie zapytanie ofertowe. Jedna firma złożyła ofertę, ale cenowo przewyższa ona o 40 tys. zł kwotę, jaką miasto chce przeznaczyć na ten cel. Jak poinformował „Linię Otwocką” wiceprezydent Paweł Walo, do rady miasta wpłynie wniosek, aby na najbliższej sesji radni dołożyli brakujące pieniądze. Dzięki temu będzie można jeszcze w tym roku kupić parkomaty. Pozostaje jeszcze kwestia dostosowania pomieszczenia w urzędzie i przeszkolenia dwóch osób, które będą zajmowały się kontrolowaniem opłat w strefie płatnego parkowania.

Jak przekonuje wiceprezydent, wydłużenie terminu wprowadzenia strefy płatnego parkowania nie wynika z opieszałości urzędu, tylko z czynników obiektywnych. – Chcemy jak najlepiej dopracować pilotażowy program, żeby działał jak należy – wyjaśnia Paweł Walo.

One thought on “Płatne parkowanie w Otwocku nie w tym roku

  • 21 listopada 2019 o 18:54
    Permalink

    Fajnie . Ciekaw jestem czy firma Euro AGD wykupi sobie jakiś abonament na swoje przyczepy reklamowe które bezprawnie blokują miejsca parkingowe mieszkańcom . Ale domyślam się że skoro władze Otwocka do tej pory nie mogą nic z tym zrobić ( lub niechca ) to i w tym przypadku znajdą się jakieś ulgi lub sposoby obejścia przepisów dla biznesmenów

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.