Trenerki OKS Otwock podbiły Ateny

Dominika i Paulina Kalinowskie – trenerki OKS Otwock – postanowiły spełnić swoje wielkie marzenie i wzięły udział w biegu w stolicy Grecji.

MARCIN SULIGA

O tym biegu siostry Dominika i Paulina Kalinowskie marzyły od czasu pierwszej wizyty w stolicy Grecji. – Kiedy pierwszy raz pojechałyśmy do Aten, jednym z naszych głównych celów było wejście na Stadion Panatenajski. Chciałyśmy tam pobiegać i stanąć na historycznym podium, które jest dostępne dla wszystkich turystów. Wtedy dowiedziałyśmy się, że cyklicznie odbywa się tam oficjalny bieg, którego finisz znajduje się właśnie
w tym wyjątkowym miejscu. Postanowiłyśmy, że weźmiemy w nim udział – mówi Dominika Kalinowska.

Obie zawodniczki zapisały się już pół roku temu i przez sześć miesięcy odliczały czas do wyjazdu. – Z każdym dniem emocje były coraz większe. Z niecierpliwością skreślałyśmy kolejne dni do wyjazdu, aż w końcu nadszedł upragniony moment – mówi jedna z sióstr.

– Bieg był niesamowitym przeżyciem, 20 tysięcy osób na starcie ruszyło na trasę w rytmie zorby i innych greckich piosenek. Na dystansie było mnóstwo kibiców, co dodatkowo motywowało do wysiłku. Dałyśmy z siebie wszystko i wywalczyłyśmy upragniony medal – mówi Dominika Kalinowska.

Dominika pokonała pięciokilometrową trasę z 18. czasem (20.38) wśród kobiet. Okazała się również najlepszą ze wszystkich startujących w Atenach Polek. Jako trzecia z reprezentantek naszego kraju na metę dobiegła jej siostra Paulina, która również uzyskała całkiem niezły czas – 23.07.

– Finisz na stadionie, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, zapamiętamy do końca życia. Mamy nadzieję, że kiedyś pojedziemy na ten bieg z naszymi zawodnikami – mówi trenerka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.