Ojczyzna w wierszach i listach [GALERIA]

Poetycko-patriotyczny wieczór przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku. Ich Wierszowisko 2019 odbyło się w czwartek, 21 listopada, w „Jaraczu”.

PRZEMEK SKOCZEK

Była to trzecia edycja Wierszowiska. Tradycją szkoły jest, że uczniowie klas 4-8 prezentują na nich swoją własną twórczość. Dojrzałość wielu tekstów dedykowanych historii, ojczyźnie i naszym bohaterom narodowym, na pewno zaskoczyła wielu widzów. Dwugodzinny program dobrze wyważył powagę i patos, trudne do uniknięcia przy takiej tematyce, z luzem i żartem.

Ponad 70-osobowy zespół dzieci i młodzieży zabrał nas w ciekawą podróż przez kilkaset lat polskich dziejów. Na scenie pojawiali się dawni kronikarze, bohaterowie, wieszcze epoki romantyzmu, powstańcy warszawscy, kontestująca młodzież czasów PRL. Słuchaliśmy pieśni, sonetów, trenów i chwytających za serce wierszy. Był także scenki aktorskie i taniec, szczególnie efektowany w finale, z flagami, w wykonaniu uczennic klasy 8B.

Barwny i nietuzinkowy scenariusz jest dziełem polonistki Katarzyny Zygmunt. Nad widowiskiem pracowała ona wraz z Anną Szelenbaum, Mariolą Rosłoniec i Joanną Ćwiek. Dwie ostatnie poprowadziły czwartkowy koncert. Największe uznanie należy się jednak uczniom „dwunastki”, którzy udźwignęli niełatwy temat i zrobili to z ogromny wdziękiem. Brawo!

[ngg src=”galleries” ids=”30″ display=”basic_thumbnail”]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.