„Tygryski” odwiedziły policjantów z otwockiej komendy

Grupa dzieci o wdzięcznej nazwie “Tygryski” z Ośrodka dla Dzieci Niesłyszących, Słabosłyszących i z Autyzmem przy ul. Literackiej w Otwocku marzyły o tym, aby poznać policjantów. Kilka dni temu spełniły to marzenie i odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Otwocku, gdzie mogły poznać sekrety pracy stróżów prawa. Na dzieciach największe wrażenie zrobiło zwiedzanie radiowozu i zdejmowanie odcisków palców 

AGNIESZKA JASKULSKA

To były wyjątkowe odwiedziny w otwockiej komendzie. “Tygryski” z Ośrodka dla Dzieci Niesłyszących, Słabosłyszących i z Autyzmem z Otwocka zajrzały w policyjne mury, gdzie z zaciekawieniem poznawały na czym polega praca stróżów prawa. – Dzieci obejrzały policyjne radiowozy, poznały dyżurnych i ich stanowisko kierowania, a także zobaczyły pokaz ujawniania śladów, techniki kryminalistyczne oraz zajrzały do specjalnego pokoju z weneckim lustrem – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z otwockiej komendy. 

Najwięcej radości maluchom sprawiły prezenty przygotowane przez mundurowych. – Każdy z naszych małych gości otrzymał od nas zestawy odblasków, elementarz i maskotkę. Radosne maluchy były bardzo zaciekawione i podczas wizyty zadawały nam mnóstwo pytań – zapewnia nadkomisarz. I dodaje, że policjanci z Otwocka są zawsze otwarci na wszelkie prośby, które dotyczą zwiedzania jednostki, szczególnie przez najmłodszych, którzy w ten sposób poznają stróżów prawa i mogą z bliska przyjrzeć się ich pracy. – Uszczęśliwieni miłym przyjęciem najmłodsi wręczyli policjantom wykonaną własnoręcznie pracę na pamiątkę ich wizyty – podkreśla nadkomisarz.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.