Wydział gospodarki lokalami przeniesiony na Wawerską

Od poniedziałku, 25 listopada chcąc załatwić sprawę w wydziale gospodarki lokalami urzędu miasta, będziemy musieli udać się na ul. Wawerską 8 do budynku Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM)

Wydział gospodarki lokalami został przeniesiony do siedziby ZGM-u. Zajął dwa pomieszczenia na parterze budynku. Godziny pracy pozostają bez zmian. Przeprowadzka jest podyktowana wygodą mieszkańców oraz koniecznością poprawienia przepływu informacji.

– Ta zmiana powinna nastąpić już dawno temu. Do tej pory woziło się dokumenty między wydziałem gospodarki lokalami a ZGM-em albo pół dnia czekało nad tym, aż ktoś łaskawie przeszedł z teczką i z nią wrócił. Do tego dochodzi jeszcze chaos informacyjny i zniecierpliwienie mieszkańców, którzy musieli krążyć po całym mieście, żeby załatwić swoją sprawę. Teraz będzie to uporządkowane tematycznie – podkreśla prezydent Jarosław Margielski.

Wydział gospodarki gruntami urzędu miasta będzie miał pod sobą nieruchomości lokalowe. Dotychczasowe zadania wydziału zostaną rozdzielone.

– Przy ul. Wawerskiej 8 będą załatwiane wszystkie sprawy dotyczące kwestii lokalowych, a sprawy z zakresu dodatków mieszkaniowych i energetycznych – w Ośrodku Pomocy Społecznej (OPS), do którego zostanie oddelegowany jeden z pracowników wydziału gospodarki lokalami – informuje sekretarz urzędu miasta Piotr Bartoszewski.

Na najbliższej sesji rady miasta ma być poruszana sprawa zmiany statutu OPS, tak aby od stycznia mógł realizować dodatkowe zadania, którymi zajmował się wydział gospodarki lokalami. Są też plany, aby posiedzenia komisji mieszkaniowej odbywały się w siedzibie ZGM-u, gdzie w razie wątpliwości dla radnych dostępni będą zarówno pracownicy, jak i dokumenty.

Do zwolnionych pomieszczeń po wydziale gospodarki lokalowej przy ul. Kruczej zostaną przeniesione inne wydziały urzędu miasta, których pracownicy nie mają zbyt dużej styczności z mieszkańcami.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.