Łączą siły w walce ze smogiem

Prezydent Jarosław Margielski i prezes Krajowej Izby Kominiarzy oddział w Warszawie Mirosław Antos w piątek, 15 listopada podpisali porozumienie w sprawie ograniczenia niskiej emisji na terenie Otwocka. Pierwsze efekty współpracy mają być widoczne już wkrótce.

Jednym z głównych powodów powstawania smogu jest uwalnianie do atmosfery szkodliwych substancji przez domowe instalacje grzewcze. W walce o czyste powietrze pomagają dotacje dla mieszkańców do wymiany starych pieców i kotłów na bardziej ekologiczne źródła ciepła oraz termomodernizacje budynków jednorodzinnych. To pozwoli ograniczyć zanieczyszczanie powietrza.

Kominiarze kontrolujący domowe paleniska będą przykładać większą wagę do tego, czym pali się w piecach, oraz udzielać mieszkańcom informacji o możliwości uzyskania dotacji na wymianę źródeł ciepła. Oprócz akcji informacyjnej będą inwentaryzować źródła ciepła i przekazywać te dane do urzędu miasta. W tym celu w magistracie prezydent Otwocka i prezes Krajowej Izby Kominiarzy oddział w Warszawie podpisali list intencyjny o współpracy. Mówi on o tym, że urząd miasta i kominiarze będą dążyć do rozwijania partnerstwa poprzez: propagowanie czystych technik spalania, wspieranie merytorycznie programów dotacji dla mieszkańców w zakresie wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji oraz nadzór nad procesem wymiany i późniejszej eksploatacji instalacji grzewczo-kominowej.

One thought on “Łączą siły w walce ze smogiem

  • 26 listopada 2019 o 11:48
    Permalink

    brawo! Wierzę, że wspólna walka przyniesie szybkie efekty 🙂 sam pochwalę się, że wymieniłem już kopciucha na ekologiczny kocioł eei pellets od kostrzewy, właśnie dzięki dofinansowaniom z „czystego powietrza”. Nie wiem jak tyle lat mogłem żyć na węglu i truć siebie i swoją rodzinę..

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.