Budujemy studnie na Madagaskarze

Pochodzący z Pęclina brat Daniel Kloch od ponad 25 lat jest misjonarzem na Madagaskarze. W listopadzie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Wiązowna. Władze zdecydowały też o włączeniu się do akcji budowy studni na Madagaskarze.

FILIP PYTLAWSKI

Brat Daniel Kloch

Na wyspie leżącej u wybrzeży Afryki każda kropla czystej i zdrowej wody jest na wagę złota. Dostęp do niej to ogromny problem, zagrażający życiu i zdrowiu wielu ludzi. Walcząc o przeżycie, korzystają oni z zanieczyszczonej wody, która przenosi choroby. Trudne realia Madagaskaru zna bardzo dobrze brat Daniel Kloch, pracujący na tamtejszych misjach od 1992 roku. Najpierw we wsi Marolambo, obecnie w mieście portowym Tamatav. Obok innych codziennych obowiązków postawił sobie za cel budowę studni artezyjskich.

Do akcji może włączyć się każdy. W liście wystosowanym przez gminę czytamy m.in.: „Z okresowym brakiem wody dobrej jakości coraz częściej spotykamy się nawet w naszej szerokości geograficznej. Jednak na Madagaskarze to ogromny problem. Technologia, która u nas jest powszechnie dostępna, tam bywa luksusem ratującym życie. Nie mogliśmy pozostać głusi na prośbę o wsparcie tak szlachetnej inicjatywy. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wpłaty na konto stowarzyszenia. Nasi mieszkańcy nieraz udowodnili, że mają gest, gdy trzeba pomóc sąsiadom w trudnej życiowej sytuacji. Teraz jeden z naszych sąsiadów chce pomóc komuś na drugim końcu świata”.

Pieniądze można wpłacać na konto: PKO BP SA nr: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198 z dopiskiem w tytule przelewu „Studnia dla Madagaskaru”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.