Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Kopernika i Geislera

Niepozorne skrzyżowanie ulic Kopernika i Geislera w ostatnim czasie stało się jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Otwocku. Tylko w ciągu tygodnia doszło tam aż do czterech kolizji. W jednej auto potrąciło przechodnia.

W związku z budową ronda na ul. Samorządowej kierowcy szukają alternatywnych dróg dojazdu w rejon ulic Reymonta i Żeromskiego. Natężenie ruchu na sennych zazwyczaj uliczkach jest teraz dużo większe. Na do niedawna równorzędnym skrzyżowaniu ulic Kopernika i Geislera nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Pierwszeństwo ma ul. Kopernika. Dodatkowo na ul. Geislera, na odcinku między ulicami Kościuszki a Kopernika, wprowadzono ruch jednokierunkowy. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

– Tu zawsze było spokojnie, ale teraz niemal codziennie dochodzi do kolizji. Niektórzy kierowcy jeżdżą na pamięć, inni nie zauważają trójkąta ostrzegawczego. Dodatkowo na rogu posesji Domu Księży Emerytów stoi blaszany garaż, który zasłania wylot z ul. Kopernika autom jadącym
ul. Geislera. Mamy dzwon za dzwonem – relacjonuje nasz Czytelnik mieszkający w sąsiedztwie.


Tylko w czasie ostatnich kilkunastu dni doszło tam do czterech kolizji. Dwie miały miejsce w środę, 20 listopada a kolejne w sobotę, 23 listopada i w czwartek, 28 listopada. Za każdym razem przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W jednej z nich ucierpiał przechodzący obok 13-latek. Chłopak trafił do szpitala.

Konieczne są jak najszybsze działania, które poprawią bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Może wystarczy postawić rzucający się w oczy znak STOP?

– Do kierowców trzeba zaapelować przede wszystkim o koncentrację i zwracanie uwagę na znaki oraz inne oznaczenia w tym rejonie, które określają obowiązującą organizację ruchu. Chodzi o to, aby po prostu nie jeździli na pamięć. Z przekazanych nam informacji wynika, że trwają ustalenia między władzami Otwocka a powiatowym inżynierem ruchu drogowego. Dotyczą one poprawienia oznakowania w tym rejonie, aby było jeszcze bardziej bezpiecznie – komentuje nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

2 komentarze do “Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Kopernika i Geislera

 • 2 grudnia 2019 o 21:07
  Permalink

  Na dobrą sprawę to powiat powinien na stałe zamknąć i wyłączyć z ruchu ulice Geislera , Kościuszki i Kopernika , bowiem stan ich nawierzchni wyklucza ich bezpieczne użytkowanie .Nieremontowane od dziesięcioleci straszą dziurami . Stan tych ulic przecież ma zasadniczy wpływ na bezpieczenstwo ruchu pojazdów . Tymczasem wyznaczono nimi objazd – bez komentarza .

  Odpowiedz
 • 3 grudnia 2019 o 11:06
  Permalink

  Dlaczego w obrębie obszaru zabudowanego nie spowodować, aby wszystkie ulice i ich skrzyżowania stały się równorzędne…?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.