Powiat robi odwodnienie ulic

Dwie olbrzymie kałuże w Otwocku powstające po opadach deszczu na ul. Matejki i przy ul. Kołłątaja mają wkrótce zniknąć. Trwa budowa odwodnienia tych dróg.

Ogromne rozlewiska, jakie tworzą się po opadach deszczu na ulicach miasta, stanowią zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Dwa z nich, przy ul. Matejki i przy skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Rzemieślniczej, wkrótce mają zniknąć z drogowej mapy Otwocka. W ubiegłym tygodniu na zlecenie i koszt powiatu (bo kałuże są na drogach powiatowych) rozpoczęła się tam budowa odwodnień w pasach drogowych. Powstanie rów rozsączający, studnie chłonne, a ponadto zostaną wymienione krawężniki i nawierzchnia chodników.

– Projektant ręczy, że jest to właściwa technologia, która zapewni skuteczny odbiór nadmiaru wody. Mamy to na piśmie – powiedział w rozmowie z „Linią” wicestarosta Krzysztof Kłósek.

Do redakcji zadzwonił jednak Czytelnik z informacją, że kruszywo użyte przy budowie odwodnienia ul. Kołłątaja nie jest właściwe. Interweniowaliśmy w tej sprawie u władz powiatu. Okazało się, że były już podobne zgłoszenia dotyczące użytych materiałów. W piątek, 29 listopada Zarząd Dróg Powiatowych skontrolował wykonawcę. Chwilowo wstrzymano prace. Na miejsce przyjechał też projektant, aby sprawdzić, czy wszystko jest robione zgodnie z projektem. Okazało się, że będą drobne poprawki. Chodziło m.in. o wyprofilowanie pewnych spadków, co do kruszywa nie było zastrzeżeń.

W przyszłym roku władze powiatu planują rozprawić się z kałużą na ul. Majowej. Jest już projekt budowy odwodnienia tej ulicy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.