Apartamentowiec zamiast stacji paliw

Wiemy, co powstanie w ścisłym centrum miasta na działce u zbiegu ulic Karczewskiej i Lennona.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Teren w sąsiedztwie sklepu API Market od dawna jest opustoszały i zamknięty. Kiedyś były tam sklep PSS Społem i pawilony usługowe, w których mieścił się m.in. Pub u Dziennikarzy. Zostały po nich tylko ruiny. Właściciel działki jeszcze kilka lat temu planował w tym miejscu budowę stacji paliw Orlen. Jednak z powodu sprzeciwu mieszkańców i twardych warunków, jakie podyktowały inwestorowi poprzednie władze Otwocka, nic z tego nie wyszło. Teraz jest nowy plan na zagospodarowanie tego terenu pod inwestycję mieszkaniową „Park Lennona”.

– To będzie nowoczesny, trzypiętrowy apartamentowiec w wysokim standardzie, z rozwiązaniami ekologicznymi, takimi jak chodnik pochłaniający smog czy stacje ładowania samochodów elektrycznych – mówi w rozmowie z „Linią” inwestor. Ten sam, który buduje blok przy ul. Pułaskiego i wybudował „Park Sosnowa” przy ul. Sosnowej w centrum Otwocka. Obecnie trwa porządkowanie terenu u zbiegu ulic Karczewskiej i Lennona. Projekt inwestycji jest już gotowy. Niebawem inwestor wystąpi o niezbędne zgody i pozwolenia, w tym pozwolenie na budowę do starosty.

Zwrócił się już do prezydenta o uzgodnienie wjazdu od strony ul. Lennona. Sprawa jest procedowana. Jeśli te wszystkie formalności uda się szybko i sprawnie załatwić, budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Po drugiej stronie torów, przy ul. Dłuskiego, w sąsiedztwie należącego do Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej osiedla Tysiąclecia też planowana jest inwestycja mieszkaniowa, ale prywatna. Dementujemy krążące plotki, jakoby miały tam powstać bloki. Skontaktowaliśmy się z właścicielem terenu, który poinformował, że buduje tam dom dla siebie.

2 komentarze do “Apartamentowiec zamiast stacji paliw

 • 4 grudnia 2019 o 11:03
  Permalink

  Szkoda, że nie 4-piętrowy. Ciągle jest deficyt mieszkań, jak widać po cenach.

  Odpowiedz
 • 4 grudnia 2019 o 18:55
  Permalink

  Niedaleko od API, róg Karczewskiej i Skłodowskiej, też może coś powstanie. W wyszukiwarce RWDZ widzę, że pozwolenie na rozbiórkę tego małego żółtego budynku już wydano, a pozwolenie na budowę nowego budynku jest rozpatrywane: „budynek mieszkany wielorodzinny z częścią usługową w parterze i garażem podziemnym”.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.