„Nukleonik” bez umowy na halę

Same przeszkody napotyka na drodze budowa hali sportowej przy otwockim „Nukleoniku”. Najpierw trzeba było unieważnić przetarg ze względu na zbyt wysoką cenę ofert. Teraz zwycięska firma wycofała się z podpisania umowy na realizację inwestycji.

SYLWIA WYSOCKA

Przeciąga się rozpoczęcie budowy hali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 2 w Otwocku. W marcu trzeba było unieważnić przetarg, bo okazało się, że inwestycja w formule „zaprojektuj i wybuduj” będzie kosztowała dużo więcej, niż chciały na ten cel przeznaczyć władze powiatu. Zadanie zostało podzielone, zlecono wykonanie projektu według nowych koncepcji i założeń, a następnie na początku października ogłoszono przetarg na budowę.

Oferty można było składać do 22 października. Wpłynęły cztery zgłoszenia. Wybrano najkorzystniejszą ofertę, którą przedstawiła firma Nafibud SA z Bielska Podlaskiego.

Za zrealizowanie inwestycji zaproponowała 5 mln 362 tys. 800 zł, podczas gdy władze powiatu przewidziały na ten cel 6 mln 410 tys. 657 zł. Radość z oszczędności trwała jednak krótko. Zwycięska firma wycofała się z podpisania umowy. – W internecie są informacje, że niektóre samorządy już wcześniej miały zastrzeżenia co do pracy tej firmy. Może i lepiej się stało, że nie przystąpiła ona do podpisania umowy – komentuje sytuację wicestarosta Krzysztof Kłósek.

– Firma nie wyjaśniła, dlaczego nie przystąpiła do podpisania umowy. Konsekwencją tego będzie konieczność zwiększenia kwoty przeznaczonej na to zadanie w budżecie do kolejnej najkorzystniejszej oferty – mówi wicestarosta.

Drugą najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła w przetargu firma Arcus Technologie z Celestynowa, która zaproponowała wykonanie inwestycji za 6 mln 454 tys. 921 zł.

Inwestycja przy „Nukleoniku” obejmuje budowę hali sportowej o wymiarach 19 na 36 m wraz z zapleczem oraz przebudowę ciągów pieszo-komunikacyjnych i budowę parkingu dla 36 aut. Hala miała powstać w rok od podpisania umowy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.