Polecamy: koncerty, spotkania, spektakle

Oto porcja ciekawych wydarzeń kulturalnych odbywających się w najbliższych dniach w okolicy. Czytajcie, planujcie i bawcie się dobrze!

PRZEBÓJ WEEKENDU

JAZZ Z GÓRNEJ PÓŁKI

W niedzielę, 8 grudnia, w Hotelu Boss w Miedzeszynie zagra trio Piotra Wyleżoła a wśród gości znajdzie się Aga Zaryan. To koncert w ramach XI Wawer Music Festival.

Piotr Wyleżoł uznawany jest za jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych. Albumem „Human Things”, entuzjastycznie przyjętym przez krytyków i słuchaczy, z impetem wdarł się do panteonu najwybitniejszych polskich jazzmanów. W Miedzeszynie zagra materiał z tego właśnie krążka. Towarzyszyć mu będą perkusista David Hodek i kontrabasista Max Mucha.

Gościem specjalnym będzie znakomita wokalistka jazzowa Aga Zaryan, oraz saksofonista ze Stanów Zjednoczonych Dayna Stephens.

Organizatorem Wawer Music Festival jest Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury. Patronem medialnym jest „Linia Otwocka”.

  • Hotel Boss, Miedzeszyn, ul. Żwanowiecka 20, tel. 22 516 61 00, niedziela, 8.12, godz. 17.30, bilety 50 zł

OTWOCK

KOMEDIOWY SPEKTAKL

W niedzielę, 8 grudnia, mamy prawdopodobnie ostatnią w tym roku okazję, by zobaczyć spektakl „Miłosne przypadki wg Bałuckiego”.

Przedstawienie w reżyserii Edwarda Garwolińskiego jest bardzo zabawnym, ale i pouczającym spotkaniem z bohaterami czterech jednoaktówek XIX-wiecznego komediopisarza. „Bilecik miłosny” opowiada o pokusach czyhających na męża. W „Imieninach mamy” oglądamy miotanie się żony, która podejrzewa męża o zdradę. O męsko-damskich namiętnościach opowiadają także „Kuzynki” oraz „Awantura o Józię”.

  • Teatr Miejski im. S. Jaracza, ul. Armii Krajowej 4, tel. 22 779 36 43, http://www.teatr.ock.com.pl, niedziela, 8.12, godz. 19, bilety 20 i 30 zł

JÓZEFÓW

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Kolejne spotkanie z cyklu „Para-buch. Książka w ruch!” odbędzie się w poniedziałek, 9 grudnia. To warsztaty czytelnicze dla dzieci w wieku 6-9 lat.

„Halo, halo, tu Pasieka, odbiór! – uczestnicy dowiedzą się wiele o pszczołach, ulu, pracy i miodach. Wszystko to na podstawie książki „Pszczoły” z kapitalnymi ilustracjami Piotra Sochy. Stworzył ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Spotkanie poprowadzi jak zawsze Katarzyna Puchalska. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: agnieszka.jung@mokjozefow.pl, tel. 22 789 22 84.

  • Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7, tel. 22 789 23 63, poniedziałek, 9.12, godz. 18.30

WESOŁE MIKOŁAJKI

Dwa dni mogą dzieci świętować tegoroczne Mikołajki w józefowskim MOK-u. Ośrodek przygotował program na piątek i sobotę 6-7 grudnia.

Artystyczna mikołajkowa niespodzianka w plenerze w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto to plan na piątkowe popołudnie. Spotkanie odbędzie się na skwerze w centrum miasta, w świątecznej atmosferze i będzie to dobra zabawa dla całej rodziny. Początek godz. 17.

W sobotę, 7 grudnia, odbędzie się koncert dla dzieci „Idzie Mikołaj po drabinie”. Będzie połączony z zajęciami umuzykalniającymi prowadzonymi zgodnie z teorią E. E. Gordona. To zabawa improwizowana i interaktywna dla dzieci od 3. miesiąca życia do 5 lat. Bilety: 10 zł dziecko, 15 zł opiekun, początek godz. 11.

Po koncercie MOK zaprasza na gwiazdkowe kino dla widzów w wieku 4+, będzie to rodzinny seans z niespodzianką. Start godz. 12.30, wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie.

ROK Z KLUBEM VENA

Klub artystyczny Vena, działający prze Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, skończył już rok. Z tej okazji zaprasza w piątkowy wieczór, 6 grudnia, na muzyczno-teatralne atrakcje.

Zobaczymy widowisko teatralne „Pani Twardowska”, inspirowane słynną balladą Adama Mickiewicza, która zaczyna się od słów „Jedzą, piją, lulki palą, tańce hulanki, swawola…”. Akcja ma się jednak dziać w zmienionej, zimowej scenerii. Start godz. 18. Po 20-minutowym przedstawieniu zaplanowano program muzyczny z piosenkami zimowymi i pastorałkami a o godz. 19 odbędzie się otwarcie wystawy malarsko-rękodzielniczej. Prezentuje ona dokonania klubu z ostatnich 12 miesięcy. Na gości czeka też słodka niespodzianka.

ZABAWA W STYLU RETRO

Miejski Ośrodek Kultury proponuje w sobotę, 7 grudnia, koncert pt. „Zakochanym być i kochanym być”.

Przed nami wieczór, którego bohaterami będą Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Arkadiusza Górki. Program ma nawiązywać do tradycji warszawskich teatrzyków kabaretowych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Usłyszymy piosenki z repertuaru m.in.: Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Zuli Pogorzelskiej, Adolfa Dymszy. Będą przeplatane tańcami: czardaszem, tango, paso doble, nie zabraknie też walców i fokstrota.

  • MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl, sobota, 7.12, godz. 18, bilety 20 zł normalny, 10 zł seniorzy, trwa przedsprzedaż

CELESTYNÓW

MIKOŁAJKOWE KLIMATY

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci na Bajkową Niedzielę, 8 grudnia, w hali sportowej.

W programie m.in.: rozstrzygnięcie konkursu „Ozdoba Świąteczna” i wystawa nagrodzonych prac, zabawa z animacją poklatkową, warsztaty plastyczne, występ dzieci z tanecznych sekcji GOKiS (jazz i modern-jazz, balet, taniec nowoczesny). Zaplanowano również prezentację prac uczestników zajęć: ceramicznych, kreatywnego zakątka młodego artysty, sztuk pięknych, szycia na maszynie oraz animacji poklatkowej. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna dla Teosia Górskiego. Szczegóły: GOKiS, ul. Regucka 1, tel. 22 789 71 02, www.gokcelestynow.pl

  • Hala sportowa, ul. Koprowskiego 2, niedziela, 8.12, godz. 15-18, wstęp wolny

WAWER

KINO Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Stacja Falenica zaprasza w czwartek na wieczór z kinem retro. Będzie to pokaz komedii Bustera Keatona z 1924 roku „Młody Sherlock Holmes”. Muzykę na żywo zagra Orkiestra Ludwika Sarskiego.

To wieczór perełka! Jedna z najsłynniejszych parodii opowieści o Sherlocku Holmesie oraz klasyka komedii slapstickowej. Film pełen gagów autorstwa Bustera Keatona i Clyde’a Bruckmana, niebezpiecznych akrobacji, szalonych pościgów. O oprawę muzyczną zadba Orkiestra Ludwika Sarskiego – kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.

DUCHY LETNISKA

Wernisaż wystawy „Duch. Falenickie miraże” grupy FotoFalenica, odbędzie się już w sobotę, 7 grudnia, w WCK Falenica

         – Łatwo jest fotografować piękno, ale jak pięknie sfotografować ruiny, by nie powiedzieć – ruderki? O tym nasi goście przekonają się na otwieranej w sobotę wystawie. Jest ona efektem niemal rocznych fotograficznych poszukiwań wśród falenickich willi, będących dziś w bardzo złym stanie. Część z nich jest jeszcze zamieszkała, większość jest już ruiną – opowiada Marzenna Szymańska, józefowianka prowadząca grupę FotoFalenica.

Podczas wernisażu dr Barbara Wizimirska przedstawi autorską prezentację multimedialną. Będzie to opowieść o historii wybranych domów falenickich pt. „Duchy letniska”. Dopełnieniem programu będzie nastrojowa muzyka w wykonaniu Sławka Łobaczewskiego – pianino i Jacka Kawy – gitara. Wystawę można zwiedzać do 6 stycznia.

  • WCK Falenica, ul. Włókiennicza 54, tel. 22 612 62 44, http://www.wck-wawer.pl, sobota, 7.12, godz. 17-19, wstęp wolny

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.