Projektują nową obwodnicę [MAPA]

KARCZEW-OTWOCK: WSTĘPNE KONCEPCJE PRZEDŁUŻENIA UL. NARUTOWICZA.

Trwają prace nad koncepcją przedłużenia ul. Narutowicza do Karczewa i dalej do drogi wojewódzkiej nr 801. Są już propozycje wstępnych rozwiązań.

SYLWIA WYSOCKA

Samorządy powiatu otwockiego, Otwocka i Karczewa złożyły się na opracowanie koncepcji przedłużenia ul. Narutowicza od ul. Andriollego w Otwocku do Karczewa. Początkowo koncepcja miała kończyć się na ul. Ciepłowniczej w Karczewie, ale stanowisko radnych tej gminy było jednoznaczne – sens ma tylko przedłużenie trasy do drogi nr 801, czyli wyprowadzenie ciężkiego ruchu ze strefy przemysłowej do „Nadwiślanki” bez konieczności przejeżdżania ciężarówek przez centrum miasta. Taka koncepcja jest właśnie opracowywana. Niedawno jej wstępne założenie zaprezentowano karczewskim radnym z komisji rozwoju gospodarczego.

Wiceburmistrz Karczewa Karol Chróścik informuje, że przygotowano kilka wariantów obwodnicy Karczewa – w tym krótszy łączący się z drogą nr 801 przez ul. Częstochowską lub dłuższy – prowadzący w okolicy wsi Janów (nieopodal oczyszczalni ścieków). Władze Karczewa skłaniają się ku drugiej koncepcji, ale wciąż trzeba podjąć decyzję dotyczącą wielu kwestii. Chodzi m.in. o to, jak będzie przebiegać trasa wzdłuż ul. Ciepłowniczej, przy której są parkingi. Alternatywą dla tego odcinka jest droga poprowadzona bardziej na wschód, w stronę lasu, z dala od zabudowań.

Wstępnie zaakceptowane warianty drogi to widoczne na mapce 1a i 1b

Drugi odcinek z dwoma wariantami to fragment skręcający na południowy zachód od Janowa w kierunku drogi nr 801. Pozostaje pytanie, czy droga powinna prowadzić tam przez bagna, co kilkukrotnie podniosłoby cenę inwestycji na tym odcinku, czy raczej prowadzić bardziej na zachód. Obecnie projektanci mają przygotować dalszą część dokumentacji, przeanalizować strukturę właścicielską terenów i koszty ich przejęcia pod budowę drogi. Według informacji wiceburmistrza ze wstępnych analiz wynika, że budowa 1 km drogi, łącznie z wykupem gruntów, będzie kosztować ok. 3 mln zł. Droga w Karczewie ma liczyć ok. siedmiu kilometrów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.