Budowa wawerskiego odcinka drogi ekspresowej S2 idzie pełną parą

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy na wawerskim brzegu idzie pełną parą. Zrealizowano już ponad 70 proc. inwestycji. Inwestorem budowy, czyli drogi ekspresowej S2 jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która pokazuje najnowsze zdjęcia z budowy

 

Most na Wiśle – POW Wawer

Południową Obwodnicę Warszawy (odcinek „C”) między Wałem Miedzeszyńskim a węzłem Lubelska buduje WARBUD S.A. Droga biegnie przez łąki i pola, a następnie w wannie szczelnej, czyli tunelu bez sufitu (pod Patriotów i linią kolejową). Potem droga droga prowadzi przez tereny leśne, gdzie znajdują się estakady nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

Na końcu trasy znajduje się węzeł Lubelska, który ma połączyć trasę S2 z planowaną autostradą A2 i trasą S17. Na tym odcinku powstanie węzeł Patriotów i 10 wiaduktów. Droga będzie miała dwie jezdnie z trzema pasami ruchu i pasami awaryjnymi (w obu kierunkach będzie miała szerokość 13 metrów).

fot. GDDKiA, Krzysztof Nalewajko, Agnieszka Jaskulska

 

3 komentarze do “Budowa wawerskiego odcinka drogi ekspresowej S2 idzie pełną parą

 • 7 grudnia 2019 o 08:51
  Permalink

  to jest jedyna inwestycja drogowa która jest tak super prowadzona, jaką widziałem w Polsce , gratuluje wykonawcy
  Bogdan Wiśniewski

  Odpowiedz
  • 8 grudnia 2019 o 22:52
   Permalink

   Super? Niezłą wazelina… Wykop zamiast planoawanego wiaduktu, z grubsza rok opoznienia, idiotyczne tlumaczenia, ze Wisła wylała na wiosne, bezsensowne blokady ruchu na poprzecznych ulicach, ograniczenia mimo braku prac, kaszana z wiaduktami kolejowymi… jest super, jest super, wiec o co ci chodzi….

   Odpowiedz
   • 11 grudnia 2019 o 10:29
    Permalink

    jeśli Ty zaryzykowałbyś „głową” decyzję o kontynuowaniu prac mimo wylania Wisły to gratuluję i wziął na siebie późniejsze konsekwencje fuszerki oczywiście.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.