Dzieci zniszczyły samochód z wypożyczalni tłuczkiem do mięsa

Jeszcze nie skończyli szkoły, a już weszli na drogę przestępstwa. Aż trudno w to uwierzyć, że dwóch chłopców w wieku 8 i 13 lat m.in. tłuczkiem do mięsa, totalnie zdewastowali samochód zaparkowany na ul. Warszawskiej w Otwocku. Starty oszacowano na ok. 10 tys. zł. Teraz dzieci będą tłumaczyły się z tego co zrobiły przed sądem rodzinnym.

Nie wiadomo co pchnęło dwóch chłopców do takiej agresji, ale z wielką złością zaatakowali samochód należący do jednej z wypożyczalni aut. Toyota była zaparkowana na ul. Warszawskiej w Otwocku. 8-latek i jego starszy, 13-letni kolega rzucili się na samochód z tłuczkiem do mięsa.

– W toyocie wybito tylna szybę, przebito oponę, uszkodzono kokpit, wyrwano sterowanie klimatyzacją, uszkodzono lusterko i sterowanie wycieraczkami – wylicza nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Samochód był tak zniszczony, że wymagał gruntownych napraw. Starty oszacowano na 10 tys. zł – podkreśla nadkom. Niezdropa.

I dodaje, że sprawą zajęli się policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii, którzy zdobyli informacje wskazujące, że w zniszczenie auta mogą być zamieszane osoby, które nie ukończyły 17 roku życia. – W kręgu policyjnych zainteresowań znalazło się dwóch młodych otwocczan w wieku 8 i 13 lat. Chłopcy zostali przesłuchani  – mówi nadkom. Daniel Niezdropa.

Mali chuligani ze spuszczoną głową przyznali się do winy. – Młodszy z nich odpowie za demoralizację, starszy natomiast odpowie za czyn karalny, czyli umyślne uszkodzenie mienia – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa. Teraz za swoje czyny będą tłumaczyć się przed sądem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.