Gwiazdkowa pomoc

Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki i święta Bożego Narodzenia. W natłoku obowiązków warto jednak znaleźć trochę czasu i wybrać się na świąteczne kiermasze charytatywne, gdzie będzie można nie tylko kupić ozdoby na choinkę, lecz także pomóc chorym lub niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu otwockiego, m.in. Teosiowi Górskiemu, Sylwii Król, Michałowi Wielgomaszowi oraz dzieciom z hospicjum „Promyczek”.

AGNIESZKA JASKULSKA, PRZEMEK SKOCZEK

Tradycyjnie w grudniu w powiecie otwockim odbywają się świąteczne kiermasze, na których można kupić ręcznie wykonane ozdoby na choinkę, oryginalne prezenty, tradycyjne przysmaki oraz uczestniczyć w rodzinnych warsztatach. Będzie można także pomóc chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom powiatu.

Akcje dla Teosia Górskiego

O chorym na jedną z odmian dysplazji kostnej czteroletnim Teosiu Górskim z gminy Wiązowna „Linia” pisała wiele razy. Po udanej operacji nóżek chłopiec uczy się chodzić i potrzebuje intensywnej opieki, ale czeka go jeszcze jedna kosztowna operacja w USA. W grudniu zorganizowano dla niego kilka świątecznych zbiórek. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i operację.

„Bajkowa Niedziela z Teosiem” to idealna impreza dla rodzin z dziećmi, podczas której będzie można obejrzeć m.in. taneczne występy dzieci i uczestniczyć w rodzinnych warsztatach. Akcja odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia w godz. od 15 do 18 w hali sportowej przy ul. Koprowskiego 2
w Celestynowie. Tego samego dnia odbędzie się także XIII charytatywny Jarmark „Gwiazdobranie i Dawanie” w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Leśnej 39 w Józefowie (godz. 11-19), podczas którego też będzie prowadzona zbiórka na rzecz Teosia.

Wypieki dla Michała Wielgomasza

Michał Wielgomasz z Karczewa zawsze był pełen energii. Jednak ponad rok temu zachorował na tajemniczą chorobę i zapadł w śpiączkę. „Linia” pisała o nim w grudniu 2018 r. Michał nadal potrzebuje intensywnej i kosztownej rehabilitacji. W akcję dla niego zaangażowali się uczniowie i ich rodzice, którzy własnoręcznie przygotowują ozdoby i pieką pyszne ciasta. Będzie można je kupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w środę, 18 grudnia
w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Otwockiej 13 w Karczewie. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Michała.

Dla Sylwii Król i jej dzieci

Mama trójki dzieci, która w wyniku błędu lekarskiego w szpitalu otarła się o śmierć, powoli wraca do zdrowia, ale potrzebuje intensywnej opieki i rehabilitacji. Sprawa Sylwii Król z Józefowa ujrzała światło dzienne dopiero po tym, jak „Linia” nagłośniła to, co przytrafiło się jej w otwockim szpitalu. Teraz Sylwia dzielnie walczy o siebie, jednak potrzebuje wsparcia finansowego. Będzie ku temu okazja w sobotę, 14 grudnia.

Tego dnia w godz. od 13 do 17 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Poniatowskiego w Ot-wocku odbędzie się świąteczna impreza. Na gości czeka bogaty program artystyczny, m.in. występy uczniów z różnych szkół i warsztaty ozdób świątecznych, stoiska ze świątecznymi potrawami, a także aniołki własnoręcznie wykonane przez rodzinę Sylwii Król oraz przepiękne bombki szklane podarowane przez jednego z czołowych producentów ozdób choinkowych w kraju. Cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Sylwii, która przebywa w specjalistycznym ośrodku w Otwocku.

Książki dla „Promyczka”

W grudniu będzie można również wesprzeć Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” z Otwocka, które obejmuje opieką paliatywną nieuleczalnie chore i umierające dzieci. W połowie grudnia rusza „książeczkowa” akcja. Każdy, kto od 24 do 31 grudnia kupi książeczkę dla dzieci pt. „Zimowa przygoda Aniołka”, pomoże hospicjum. Wydawnictwo „Promic” przekaże na rzecz hospicjum 5 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza (sprzedaż internetowa). „Zimowa przygoda Aniołka” Hanny Woźnicy-Gierlasińskiej to poruszająca opowieść o tym, jak dobrze jest pomagać. Książeczka pobudza wyobraźnię małego czytelnika, a pięknymi ilustracjami zachwyci nie tylko dzieci, lecz także rodziców.

Gwiazdobranie – świąteczne pomaganie

13. edycja charytatywnej akcji „Gwiazdobranie i dawanie” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Józefowie. Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy jest organizowany od 2007 roku. Od początku jego celem było wspieranie leczenia chorych i niepełnosprawnych dzieci z Józefowa, a organizatorzy współpracują w tym zakresie z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebrane pieniądze są też przeznaczane na ich edukację i pomagają rodzinom w trudnych sytuacjach materialnych.

Niedzielny finał rozpocznie się o godz. 11. Stoiska będą pełne rękodzieła i dań kuchni regionalnej. Przez cały dzień będzie trwać też koncert, w którym wystąpią dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli. Pojawią się tancerze z Akademii Tańca Reliese, mistrzyni pole dance Ewelina Izdebska, zespół wokalny Mokka, zobaczymy egzotyczne tańce w wykonaniu Urszuli Jarosińskiej oraz zespołów Semiramida i Assaya. Zaśpiewają Ewa Gapon i Orkiestra Społeczna, a aukcje będą prowadzić m.in. wiceburmistrz Piotr Gąszcz i Wojciech Adamczyk – reżyser serialu „Ranczo”. Jarmark potrwa aż do godz. 19, na finał odbędzie się losowanie szczęśliwych numerków, więc warto zostać do końca.

Akcji z rok na roku towarzyszy coraz więcej wydarzeń. W sobotę, 7 grudnia w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji odbędą się: wyprzedaż garażowa, turniej tenisa stołowego i halowy turniej piłki nożnej. W niedzielę, 8 grudnia polecamy: marsz charytatywny GwiazdoChody, turniej Szachogranie w SP nr 3, zajęcia plastyczne, kurs wychowania psów, warsztaty plastyczne i spotkanie z medycyną naturalną skierowane m.in. do migrenowców. Szczegóły programu są dostępne na stronie http://www.gwiazdobranie.pl. SP nr 3, ul. Leśna 39, niedziela, 8.12, godz. 11-19

Akcja Rodacy Bohaterom

Od 2 do 6 grudnia Klub Batory czeka na produkty spożywcze, które trafią
do świątecznych paczek. Zostaną one wysłane do Polaków na Wschodzie. „Rodacy Bohaterom” to ogólnopolski projekt stowarzyszenia Odra-Niemen. Polega na zbiórce produktów żywnościowych, które trafiają do potrzebujących na dawnych ziemiach wschodnich. W tym roku na pewno będą to także kombatanci i uczniowie polskich szkół na Litwie. W powiecie otwockim akcję od lat koordynuje Klub Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Mieszkańcy są zawsze bardzo hojni. Od 2015 roku przekazali na ten cel łącznie ponad trzy tony darów! Są to przede wszystkim długoterminowe produkty spożywcze (makaron, ryż, cukier, kasza, olej itd.). Zanosi się na kolejny rekordowy rok. Do akcji dołączyło już kilkanaście placówek z całego powiatu otwockiego. Dary można przynosić do Klubu Batory od 2 do 6 grudnia. W razie pytań można dzwonić pod numery tel.: 502 575 476 lub 22 779 50 97. Klub Batory OSM, ul. Batorego 34,
http://www.klub-batory.pl

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.