Święto wszystkich wolontariuszy [GALERIA]

Bezinteresowna pomoc innym to rzecz bezcenna. Na szczęście mamy wiele takich aniołów dzielących się z potrzebującymi swoim czasem i pracą. W czwartek, 5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, władze powiatu otwockiego zorganizowały dla nich uroczystą galę.

PRZEMEK SKOCZEK

Dzień Wolontariusza został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Ma być dowodem uznania dla pracy wolontariuszy, którzy na całym świecie angażują się w pomoc innym. W powiecie otwockim jest ich spora armia. Najaktywniejsze grupy są skupione wokół Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IOP Otwock), Dziecięcego Hospicjum Domowego Promyczek, Szlachetnej Paczki, józefowskiego Gwiazdobrania i Dawania, akcji krwiodawstwa.

Tych przedsięwzięć angażujących wolontariuszy jest oczywiście więcej.– Ludzie pomagali sobie od zawsze, ale wolontariat przez duże W zrodził się po II wojnie światowej, gdy trzeba było podnieść się z gruzów, a potrzebujących było tak wielu – podkreśla Grażyna Olszewska, która wraz z Kingą Błaszczyk była inicjatorką gali. Obie są powiatowymi radnymi, ale też same aktywnie działają na rzecz potrzebujących.

– Bardzo zależało nam na docenieniu was wszystkich. Ta gala to także okazja do poznania się i integracji. Z radością dodam, że takich okazji będzie niebawem więcej, ponieważ w 2020 roku przy Ognisku im. „Dziadka” Lisieckiego w Świdrze otwieramy Powiatowe Centrum Wolontariatu – zdradziła Kinga Błaszczyk.

Podczas czwartkowej uroczystości statuetki i dyplomy wręczono aż 70 wolontariuszom. Lista jest zbyt długa, by wszystkich ich tu wymienić. Wieczór ubarwił występ dzieci ze studium wokalnego Marceliny Woźnej w Otwocku. Zaśpiewały: Małgosia Kuźma, Amelia Kaczmarczyk, Wiktoria Witkowska, Staś Bogusz, Rozalia Bartczak, Laura Kantor, Gaja Kusztal, Ania Jaroszewska, Weronika Smolak i Zuzia Pokój. Ich nauczycielkami są Blanka Pieńkos i Iga Kozacka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.