OKS Start Otwock świętował 95. urodziny

W piątek, 29 listopada w Wólce Mlądzkiej odbyły się oficjalne obchody 95-lecia najstarszego klubu w powiecie otwockim – OKS Start Otwock.

MARCIN SULIGA

W powiecie otwockim istnieje wiele klubów, ale to OKS Start Otwock działa najdłużej. Jubilat powoli zbliża się do setnych urodzin. Do osiągnięcia pełnego wieku brakuje już tylko pięciu lat. Jubileusz 95-lecia obchodzono z pompą. – Historia naszego klubu to lepsze i gorsze okresy, a mimo to wciąż istniejemy i trwamy – mówił podczas swojego wystąpienia jeden z członków obecnego zarządu klubu Krzysztof Barabasz.

Historia OKS Start Otwock jest wyjątkowo bogata. To jeden z niewielu klubów w powiecie otwockim, który prowadzi inne sekcje niż piłka nożna. Obecnie przy klubie działają jeszcze sekcje podnoszenia ciężarów i lekkoatletyki, ale wcześniej w Otwocku można było z powodzeniem trenować takie dyscypliny sportu jak piłka ręczna, tenis stołowy i bieg na orientację.

Obecnie najwięcej sukcesów przynosi sekcja lekkiej atletyki. W czasie ostatnich pięciu lat wychowankowie klubu zdobywali medale na najważniejszych imprezach nie tylko w Polsce, lecz także na świecie.

– Lista ostatnich sukcesów jest bardzo długa, ale wierzę, że gdy spotkamy się przy okazji setnych urodzin klubu, będzie jeszcze dłuższa i bogatsza, a na wymienienie wszystkich dokonań będzie potrzeba dużo więcej czasu niż kilka minut – mówiła z uśmiechem jedna z trenerek OKS-u Bożena Dziubińska.

Na uroczystości pojawili się niemal wszyscy prezesi otwockiego klubu piastujących to stanowisko w ostatnich latach – Zbigniew Szczepaniak, Franciszek Stokowski oraz obecny Janusz Goliński, zabrakło natomiast Wacława Makowskiego i Tadeusza Mojsy. Przed rozpoczęciem oficjalnej części wspomniano też tych, którzy już odeszli, a byli ważną częścią OKS-u, np. Gerarda Wołodźkę czy byłego prezesa Jerzego Kamińskiego.

Oficjalny jubileusz był też okazją do uhonorowania najważniejszych osób działających na rzecz OKS-u. Specjalne odznaki od Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wręczyli wyróżnionym przedstawiciele obu związków – Roman Kosecki i Jerzy Szczęsny.
Swoje wyróżnienia dla trenerów, zawodników i sponsorów przyznały również władze klubu. Nagrodę specjalną za całokształt pracy otrzymała trenerka grupy rzutów sekcji lekkoatletyki Barbara Sierpińska. 

Nagrody:

 • Złota odznaka PZPN – Józef Macniew
 • Brązowa odznaka PZPN – Dariusz Dźwigała
 • Honorowa złota odznaka PZPN – Dorota Mądra, Jerzy Olszewski, Franciszek Stokowski, Zbigniew Szczepaniak
 • Honorowa srebrna odznaka PZPN – Janusz Goliński
 • Honorowa złota odznaka MZPN – Piotr Skoczek, Cezary Mroczek, Jadwiga Rowińska, Michał Zapaśnik, Agata Nawrocka, Beta Blechman, Tomasz Karaś, Stella Wnuk, Jarosław Kęsek
 • Honorowa srebrna odznaka MZPN – Krzysztof Barabasz, Kamila Pętka, Łukasz Pętka, Marzena Wrzosek, Wojciech Krawczyk, Ewa Raczkowska, Piotr Okoński, Jarosław Janiak, Wojciech Gąsiewski, Michał Słupski, Rafał Prokop, Krzysztof Włoch

4 komentarze do “OKS Start Otwock świętował 95. urodziny

 • 10 grudnia 2019 o 17:08
  Permalink

  Myśle, że powinni na tym kartoflisku poświętować, od czasu do czasu zasiadając na tych brudnych trybunach.

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2019 o 20:43
  Permalink

  Powinni się pochwalić swoim „wspaniałym” stadionem . Dlaczego nie świętowali u siebie na OkS Stadion w Otwocku, ciekawe?

  Odpowiedz
 • 23 lutego 2020 o 22:07
  Permalink

  Należy podziwiać zawodników i szkoleniowców że w tych warunkach trenują i odnoszą sukcesy ..

  Odpowiedz
 • 23 lutego 2020 o 22:09
  Permalink

  Należy podziwiać zawodników i szkoleniowców że w tych warunkach trenują i odnoszą sukcesy .

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.