OKS Start Otwock świętował 95. urodziny
W piątek, 29 listopada w Wólce Mlądzkiej odbyły się oficjalne obchody 95-lecia najstarszego klubu w powiecie otwockim – OKS Start Otwock.
MARCIN SULIGA
W powiecie otwockim istnieje wiele klubów, ale to OKS Start Otwock działa najdłużej. Jubilat powoli zbliża się do setnych urodzin. Do osiągnięcia pełnego wieku brakuje już tylko pięciu lat. Jubileusz 95-lecia obchodzono z pompą. – Historia naszego klubu to lepsze i gorsze okresy, a mimo to wciąż istniejemy i trwamy – mówił podczas swojego wystąpienia jeden z członków obecnego zarządu klubu Krzysztof Barabasz.
Historia OKS Start Otwock jest wyjątkowo bogata. To jeden z niewielu klubów w powiecie otwockim, który prowadzi inne sekcje niż piłka nożna. Obecnie przy klubie działają jeszcze sekcje podnoszenia ciężarów i lekkoatletyki, ale wcześniej w Otwocku można było z powodzeniem trenować takie dyscypliny sportu jak piłka ręczna, tenis stołowy i bieg na orientację.
Obecnie najwięcej sukcesów przynosi sekcja lekkiej atletyki. W czasie ostatnich pięciu lat wychowankowie klubu zdobywali medale na najważniejszych imprezach nie tylko w Polsce, lecz także na świecie.
– Lista ostatnich sukcesów jest bardzo długa, ale wierzę, że gdy spotkamy się przy okazji setnych urodzin klubu, będzie jeszcze dłuższa i bogatsza, a na wymienienie wszystkich dokonań będzie potrzeba dużo więcej czasu niż kilka minut – mówiła z uśmiechem jedna z trenerek OKS-u Bożena Dziubińska.
Na uroczystości pojawili się niemal wszyscy prezesi otwockiego klubu piastujących to stanowisko w ostatnich latach – Zbigniew Szczepaniak, Franciszek Stokowski oraz obecny Janusz Goliński, zabrakło natomiast Wacława Makowskiego i Tadeusza Mojsy. Przed rozpoczęciem oficjalnej części wspomniano też tych, którzy już odeszli, a byli ważną częścią OKS-u, np. Gerarda Wołodźkę czy byłego prezesa Jerzego Kamińskiego.
Oficjalny jubileusz był też okazją do uhonorowania najważniejszych osób działających na rzecz OKS-u. Specjalne odznaki od Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wręczyli wyróżnionym przedstawiciele obu związków – Roman Kosecki i Jerzy Szczęsny.
Swoje wyróżnienia dla trenerów, zawodników i sponsorów przyznały również władze klubu. Nagrodę specjalną za całokształt pracy otrzymała trenerka grupy rzutów sekcji lekkoatletyki Barbara Sierpińska.
Nagrody:
- Złota odznaka PZPN – Józef Macniew
- Brązowa odznaka PZPN – Dariusz Dźwigała
- Honorowa złota odznaka PZPN – Dorota Mądra, Jerzy Olszewski, Franciszek Stokowski, Zbigniew Szczepaniak
- Honorowa srebrna odznaka PZPN – Janusz Goliński
- Honorowa złota odznaka MZPN – Piotr Skoczek, Cezary Mroczek, Jadwiga Rowińska, Michał Zapaśnik, Agata Nawrocka, Beta Blechman, Tomasz Karaś, Stella Wnuk, Jarosław Kęsek
- Honorowa srebrna odznaka MZPN – Krzysztof Barabasz, Kamila Pętka, Łukasz Pętka, Marzena Wrzosek, Wojciech Krawczyk, Ewa Raczkowska, Piotr Okoński, Jarosław Janiak, Wojciech Gąsiewski, Michał Słupski, Rafał Prokop, Krzysztof Włoch
Myśle, że powinni na tym kartoflisku poświętować, od czasu do czasu zasiadając na tych brudnych trybunach.
Powinni się pochwalić swoim „wspaniałym” stadionem . Dlaczego nie świętowali u siebie na OkS Stadion w Otwocku, ciekawe?
Należy podziwiać zawodników i szkoleniowców że w tych warunkach trenują i odnoszą sukcesy ..
Należy podziwiać zawodników i szkoleniowców że w tych warunkach trenują i odnoszą sukcesy .