W urzędzie ślubów przybędzie

Śluby w Urzędzie Stanu Cywilnego w Otwocku będą udzielane częściej niż tylko raz w miesiącu. Związek małżeński będzie można zawrzeć każdego dnia tygodnia, jeśli tylko będzie wolna aula.

Przez ostatnie lata w otwockim magistracie ślubów udzielano tylko w jedną sobotę każdego miesiąca. Chętni nowożeńcy musieli dopasować się do wskazanego przez urząd miasta terminu. W miejscach poza magistratem nie było problemu, urzędniczki jeździły i udzielały ślubów. Te ograniczenia po części wynikały z przeciążenia pracowników. W Urzędzie Stanu Cywilnego były trzy osoby, które miały potrzebne uprawnienia. Teraz to się zmieniło.

– Obsada Urzędu Stanu Cywilnego została wzmocniona. Nową zastępczynią kierownika USC została Anna Dąbkowska. Teraz oprócz prezydenta jeszcze cztery urzędniczki mają uprawnienia do udzielania ślubów – mówi sekretarz urzędu miasta Piotr Bartoszewski.

Od nowego roku w otwockim urzędzie będzie można zawrzeć związek małżeński nawet w środku tygodnia, ale pod warunkiem, że będzie wolna aula. – Jeżeli są chętni, to jesteśmy do dyspozycji. To my powinniśmy dostosowywać się do mieszkańców i ich terminów, a nie odwrotnie. Ta zmiana być może spowoduje, że osoby spoza Otwocka będą chciały wziąć tu ślub – dodaje sekretarz.

One thought on “W urzędzie ślubów przybędzie

  • 11 grudnia 2019 o 10:16
    Permalink

    przydałby się mały remont schodów do pokonania, żeby dojść do auli. Nie wspomnę o samej sali, która siermiężnym wystrojem odpycha raczej niż zachęca do zawierania tam ślubów. Choć miejsce ma duży potencjał

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.