W urzędzie ślubów przybędzie

Śluby w Urzędzie Stanu Cywilnego w Otwocku będą udzielane częściej niż tylko raz w miesiącu. Związek małżeński będzie można zawrzeć każdego dnia tygodnia, jeśli tylko będzie wolna aula.

Przez ostatnie lata w otwockim magistracie ślubów udzielano tylko w jedną sobotę każdego miesiąca. Chętni nowożeńcy musieli dopasować się do wskazanego przez urząd miasta terminu. W miejscach poza magistratem nie było problemu, urzędniczki jeździły i udzielały ślubów. Te ograniczenia po części wynikały z przeciążenia pracowników. W Urzędzie Stanu Cywilnego były trzy osoby, które miały potrzebne uprawnienia. Teraz to się zmieniło.

– Obsada Urzędu Stanu Cywilnego została wzmocniona. Nową zastępczynią kierownika USC została Anna Dąbkowska. Teraz oprócz prezydenta jeszcze cztery urzędniczki mają uprawnienia do udzielania ślubów – mówi sekretarz urzędu miasta Piotr Bartoszewski.

Od nowego roku w otwockim urzędzie będzie można zawrzeć związek małżeński nawet w środku tygodnia, ale pod warunkiem, że będzie wolna aula. – Jeżeli są chętni, to jesteśmy do dyspozycji. To my powinniśmy dostosowywać się do mieszkańców i ich terminów, a nie odwrotnie. Ta zmiana być może spowoduje, że osoby spoza Otwocka będą chciały wziąć tu ślub – dodaje sekretarz.

Jedna myśl na temat “W urzędzie ślubów przybędzie

  • 11 grudnia 2019 o 10:16
    Permalink

    przydałby się mały remont schodów do pokonania, żeby dojść do auli. Nie wspomnę o samej sali, która siermiężnym wystrojem odpycha raczej niż zachęca do zawierania tam ślubów. Choć miejsce ma duży potencjał

    Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.