Młodzieżowa rada rozpoczęła pracę

We wtorek, 3 grudnia odbyła się pierwsza sesja trzeciej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Karczewie. Radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego i jego zastępców.

SYLWIA WYSOCKA

Już po raz trzeci młodzi mieszkańcy Karczewa wybrali swoich reprezentantów do rady miejskiej. Po trwającej kilka tygodni akcji informacyjnej i kampanii wyborczej 19 listopada odbyło się głosowanie. Jego wyniki podano do wiadomości 25 listopada. Wybrano dokładnie tylu radnych, ilu liczy „dorosła” rada, czyli 15 osób. Dla niektórych będzie to już kolejna kadencja w młodzieżowym samorządzie (skład rady w ramce). Pierwsze posiedzenie połączone ze ślubowaniem radnych odbyło się 3 grudnia. Sesję otworzył przewodniczący Rady Miejskiej w Karczewie Piotr Żelazko.

Młodzież musiała złożyć ślubowanie, po którym odebrała certyfikaty wyboru do rady. Następnie w serii tajnych głosowań wybrano przewodniczącego rady, którym został Kacper Suchecki, dwóch wiceprzewodniczących (Sekou Toure oraz Marcin Lemieszka), a także sekretarza, którym została Aleksandra Rzeszotek. Burmistrz Karczewa Michał Rudzki podkreślił, że praca w młodzieżowej radzie może być czasem zdobywania doświadczeń dla tych, którzy chcieliby w przyszłości zasiadać w radzie miejskiej lub pracować w innych instytucjach samorządu, jak ma to miejsce w przypadku Małgorzaty Trzaskowskiej, która jest jednocześnie radną młodzieżowej rady w Karczewie i młodzieżowego sejmiku województwa.

Zgodnie ze statutem młodzieżowa rada miejska ma m.in. upowszechniać ideę samorządu, promować aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu publicznym, inspirować do rozwoju kulturalnego i podejmować działania na rzecz zaspokajania potrzeb i oczekiwań młodzieży mieszkającej w gminie Karczew. Jak informuje opiekun rady sekretarz gminy Krzysztof Szczegielniak, kolejne posiedzenie jest planowane w styczniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.