UWAGA! Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów i autobusów

W niedzielę, 15 grudnia wchodzą w życie kolejne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich i Zastępczej Komunikacji Autobusowej na odcinku Otwock – Pilawa. Nowy rozkład ma obowiązywać do połowy marca przyszłego roku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Jak informują Koleje Mazowieckie, nowy rozkład jazdy pociągów został opracowany na bazie obowiązującego rozkładu i jest związany z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Nowy rozkład zacznie obowiązywać od niedzieli, 15 grudnia i będzie aktualny do połowy marca – mówi Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich. I dodaje, że od połowy grudnia będzie kontynuowana modernizacja odcinka kolejowego między Otwockiem a Pilawą. Na tym odcinku zostanie położone łącznie ponad 50 km nowych torów (dwa tory podstawowe oraz tory do obsługi pociągów na stacjach).

Na odcinku od Otwocka do Pogorzeli Warszawskiej widać już ponad 10 km nowego, drugiego toru. Wykonawca modernizacji buduje perony na przystankach: Śródborów, Pogorzel Warszawska, Stara Wieś, Kołbiel, Chrosna, Zabieżki i Augustówka. Na PKP Celestynów powstają perony, a także przejście podziemne – „Linia” pisała o tym w poprzednich numerach.
W związku z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej wchodzi zmieniony rozkład jazdy.

Komunikacja zastępcza na odcinku Otwock – Pilawa będzie kursowała podobnie jak dotychczas. Przyspieszone kursy (autobusy ZKA za pociągi relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock – Pilawa) pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka oraz z Otwocka bezpośrednio do Pilawy. Autobusy te będą skomunikowane z pociągami kursującymi z Pilawy do/z Dęblina. – Natomiast zwykłe autobusy ZKM na trasie z Otwocka do Pilawy będą kursować cyklicznie z/do Pilawy i z/do Celestynowa – zapewnia Jolanta Maliszewska.

I zaznacza, że dodatkowo na trasie Pilawa – Dęblin pierwsze i ostatnie połączenie w dobie będą obsługiwane pociągiem, a nie jak do tej pory zastępczą komunikacją autobusową. Szczegóły na stronie internetowej KM.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.