Zboczeniec zaczepiał uczennice

MĘŻCZYZNA SKŁADAŁ NIEMORALNE PROPOZYCJE DZIEWCZYNOM.

Co za obleśny typ! Krążył samochodem po ulicach powiatu otwockiego niczym sęp i wypatrywał nastolatek. Te, które bardzo mu się spodobały, zaczepiał i namawiał na erotyczne zabawy. Propozycje składał 11-letniej dziewczynce i 15-latce. Jedna z nich nie przebierała w słowach, pogoniła zboczeńca i powiedziała o wszystkim rodzicom i policji. Zboczeniec jest na wolności, ale szuka go policja.

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. shutterstock

Mężczyzna wypatrywał nastolatek, które szły samotnie ulicą. Gdy jakaś dziewczyna wpadła mu w oko, zboczeniec zatrzymywał samochód obok chodnika, uchylał szybę i zagadywał ją. Szybko przechodził do rzeczy i składał uczennicom niemoralne propozycje. W ten sposób zaczepił 11-letnią dziewczynkę, a potem w innym miejscu 15-latkę. Jedna z nich zareagowała zdecydowanie, nie przebierając w słowach. Potem opowiedziała wszystko rodzicom. Żadnej z zaczepionych dziewczyn nic się nie stało, bo obleśny typ odjechał samochodem. Teraz szuka go policja.

W mediach społecznościowych 29 listopada pojawił się komunikat, w którym autor ostrzega przed grasującym w powiecie otwockim pedofilem, co wywołało strach nie tylko wśród rodziców, lecz także samej młodzieży (zdjęcie z wizerunkiem zboczeńca nie przedstawiało prawdziwej twarzy sprawcy, który zaczepiał nastolatki w powiecie otwockim). Finalnie po kilku dniach post został usunięty.

– Intensywnie zajmujemy się dwoma zdarzeniami, podczas których prawdopodobnie ten sam mężczyzna składał niemoralne propozycje dwóm różnym nastolatkom – zapewnia nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 listopada w gm. Karczew. Natomiast dzień później podobna sytuacja miała miejsce na terenie Otwocka. Sytuacje te nie wydarzyły się w okolicach szkół – zaznacza nadkom. Niezdropa. I dodaje, że policjanci zajmują się teraz tymi sprawami i pracują nad ustaleniem osoby bądź osób, które mogą mieć związek z tymi wydarzeniami.

– Dotychczas nie odnotowaliśmy innych podobnych zdarzeń w powiecie otwockim, ale niewykluczone, że takich sytuacji mogło być więcej. Dlatego apelujemy, aby rodzice zgłaszali niepokojące sygnały, które docierają do nich od dzieci – podkreśla nadkom. Niezdropa.

I jednocześnie zaznacza, aby nie panikować. Dlatego trzeba rozmawiać z dziećmi i nauczyć je, w jaki sposób powinny reagować na zaczepki obcych ludzi. Warto także uświadomić młodym ludziom, że powinni zgłaszali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom wszelkie niepokojące zdarzenia zarówno w szkole, jak i poza nią.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.