Dokąd pojedzie L46?

Na obecnych zasadach autobus L46 prawdopodobnie będzie kursować do lutego – poinformował Michał Ciesielski, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego i strategii w karczewskim urzędzie. ZTM unieważnił przetarg na dalsze funkcjonowanie linii, trwają także rozmowy dotyczące trasy i częstotliwości kursowania autobusów.

Lokalna linia autobusowa L46 robi pętlę na trasie Otwock – Karczew – Otwock. W 80 proc. linię finansują samorządy Otwocka i Karczewa, pozostałą część kosztów pokrywa ZTM. Umowa kończyła się w sierpniu, ale włodarze podpisali aneks, zgodnie z którym autobus będzie jeździł do końca roku. Jak poinformował na jednym z grudniowych posiedzeń komisji budżetowej naczelnik Michał Ciesielski, Karczew spodziewa się
w najbliższym czasie kolejnego aneksu przedłużającego istnienie linii do lutego 2020 roku.

Takie rozwiązanie spowodowane jest kilkoma czynnikami. ZTM ogłosił już przetarg na dalsze funkcjonowanie linii, ale zdecydował się go unieważnić. Kwoty, które padały w przetargu, były blisko dwa razy większe od obecnych. Oprócz tego samorządy Otwocka i Karczewa muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcą, aby autobus kursował obecną trasą i z dotychczasową częstotliwością. W tej sprawie uwagi zgłaszali m.in. karczewscy radni, którzy obserwowali, że autobus „wozi powietrze”. Trwają rozmowy na ten temat pomiędzy przedstawicielami władz obydwu samorządów.

Burmistrz Karczewa Michał Rudzki nie ukrywa, że gmina także na własną rękę rozpoczęła poszukiwania innego przewoźnika, który mógłby realizować kursy na trasie Karczew – Otwock. Obecnie te poszukiwania nie przynoszą efektów. Na razie nie ma mowy o likwidacji linii. W projekcie przyszłorocznego budżetu Karczewa na ten cel zapisano 172 tys. 500 zł. Jednak to, którędy ostatecznie pojedzie autobus L46, jeszcze się okaże.

3 komentarze do “Dokąd pojedzie L46?

 • 17 grudnia 2019 o 17:29
  Permalink

  Autobus może wozić powietrze , jak dotychczas, lub nową trasą pasażerów. Władze Otwocka mają obowiązek dbać przede wszystkim o swoich mieszkańców. Uważam, że trasa powinna zaczynać się jak obecnie na ul.Danuty i przebiegać ulicami : Generalską, Kuklińskiego, Kraszewskiego, Batorego , dalej do centrum kilka możliwości. Może być realizowana bez udziału Karczewa. Jeżeli Karczew chce wspólnej linii, niech ją doprowadzi do ul. Danuty, np. ul. Miziołka.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2019 o 09:14
  Permalink

  Autobus powinien startowac z Karczewa przez „stare Lugi(przystanek)” do „nowych Lug (Danuty)” i Morskie Oko, i ostatecznie Centrum Otwocka! „Na logike! I częściej!!

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2019 o 21:27
  Permalink

  Autobus powinien mieć dotychczasową trasę

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.