Finał akcji charytatywnej dla „Promyczka”

20 tysięcy pierniczków wypieczono podczas akcji „Piernikowanie – Świąteczne Pomaganie” zorganizowanej na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek. Większość zostało już sprzedanych.

Pomysł wiązowskiej artystki Anny Niedźwieckiej-Jędrzejewskiej jest cudownie prosty i przynosi wszystkim korzyści. Najpierw grupa wolontariuszy wypieka pierniki, potem odbywa się cykl warsztatów, podczas których są one zdobione. W akcję włączyli się mieszkańcy powiatu otwockiego w każdym wieku: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

– Akcja trwała od września do końca listopada. Zaangażowało się
w nią osiem gmin: Otwock, Józefów, Karczew, Celestynów, Góra Kalwaria, Legionowo, Wawer i Wiązowna. Gminny Ośrodek Kultury w Wią-zownie był naszym głównym partnerem, a bazę mieliśmy w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej – relacjonuje Piotr Kostrzewa z „Promyczka”.

– W akcji wzięło udział 150 wolontariuszy, a około 1600 osób uczestniczyło
w warsztatach. Wypiekliśmy 20 tysięcy pierników, które trafiły do pięciu tysięcy świątecznych paczek. Większość z nich już została zakupiona na upominki, przede wszystkim przez firmy. Obecnie zysk wynosi ponad 60 tys. zł, a to jeszcze nie koniec – dodaje.

W mikołajki wystartowały aukcje na Allegro Charytatywni. Do zdobycia są niepowtarzalne pierniczki ozdobione i podpisane przez Barbarę Kurdej-Szatan i Bartka Kasprzykowskiego. Partnerami akcji są: miasto Otwock, powiat otwocki, Fundacja Santander i Fundacja Polsat. Na kanale Polsat News już w niedzielę, 22 grudnia w programie „Jesteśmy dla dzieci” ukaże się reportaż poświęcony piernikowaniu, który zrealizowano w Otwocku Wielkim z udziałem wielu gwiazd. Dzięki warsztatom piernikowym hospicjum zyskuje środki na działanie, a my uczymy się otwierać serca i pomagać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.