Pożar na sali chorych w szpitalu. Ewakuacja pacjentów

Chwile grozy przeżyli pacjenci w jednym z otwockich szpitali. Personel wezwał na pomoc straż pożarną, gdy w jednej z sal szpitalnych zaczęły wydobywać się kłęby czarnego dymu.

Do pożaru doszło w poniedziałek, 16 grudnia. – Po godzinie 17 zostaliśmy wezwani do pożaru na jednej z sal chorych w otwockiej placówce medycznej – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. W szpitalu przy ul. Reymonta w Otwocku interweniowało pięć zastępów straży pożarnej i 25 ratowników. Na jednym z oddziałów na sali nr 3 doszło do pożaru pościeli na łóżku jednego z pacjentów. – Ewakuowaliśmy 13 pacjentów i personel – dodaje mł. kpt. Maciej Łodygowski. I podkreśla, że sytuacja została szybko opanowana i nikomu nic się nie stało. Ucierpiała jedynie pościel i szpitalne łóżko. 

AJ

One thought on “Pożar na sali chorych w szpitalu. Ewakuacja pacjentów

  • 18 grudnia 2019 o 10:05
    Permalink

    Dyrekcja Szpitala przy ul. Reymonta w Otwocku składa wyrazy podziękowania wszystkim służbom straży pożarnej i ratownikom za sprawne przeprowadzenie akcji. Szczególne podziękowania kieruje do personelu medycznego, którego zaangażowanie, troska o pacjentów oraz właściwa reakcja w zaistniałej sytuacji pozwoliła na minimalizację szkód i zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.