Medale dla małżeństw [GALERIA]

GALA Z OKAZJI JUBILEUSZY POŻYCIA.

Złote, diamentowe, a nawet żelazne gody obchodziły w tym roku wyjątkowe małżeństwa z Otwocka. Z tej okazji 28 par zostało uhonorowanych medalami i dyplomami za długoletnie pożycie małżeńskie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Uroczystość odbyła się w sobotę, 7 grudnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Jej szczególna oprawa sprawiła, że dla jubilatów
i ich rodzin był to niezapomniany wieczór. – Dzisiejsza uroczystość
to publiczny wyraz wdzięczności jubilatom za wyjątkowy przykład moralności, wytrwałości i wzajemnego wsparcia w niezłomnej realizacji małżeńskiej przysięgi – przywitała zaproszonych gości Anna Dąbkowska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Otwocku, która prowadziła uroczystość.

– Urząd Miasta w Otwocku w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny wystąpił do prezydenta RP o wyróżnienie państwa poprzez odznaczenie Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – zwróciła się do jubilatów Beata Boczarska z Urzędu Stanu Cywilnego w Otwocku. Do udziału w uroczystości zaproszono także pary, które w poprzednich latach zostały odznaczone medalami i obecnie obchodzą kolejne wyjątkowe jubileusze. Oprócz gratulacji otrzymały one pamiątkowe dyplomy (patrz poniżej).

Życzenia wszystkim jubilatom w imieniu władz Otwocka złożyli prezydent Jarosław Margielski i przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek. Część artystyczną przygotował Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu. W sali widowiskowej wystąpili m.in. Piotr Hajduk, Agnieszka Piotrowska-Hajduk, Jerzy Łazewski i dziewczyny z zespołu Decybele. Piosenkami i poezją opowiedzieli historię miłości. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej PMDK, która na ten wieczór zamieniła się w salą weselną. Tam odbył się bankiet, nie zabrakło tortu i lampki szampana.

Medale otrzymali (złote gody):

  • Krystyna i Stanisław Chmielewscy, Anna i Zbigniew Cichoccy, Teresa i Bogdan Donicowie, Danuta i Stanisław Frubowie, Anna i Marek Jarząbkowie, Urszula i Józef Kuczyńscy, Elżbieta i Jan Kuglerowie, Alina i Kazimierz Laskusowie, Marianna i Henryk Mikulscy, Elżbieta i Czesław Nazorkowie, Ewa i Mieczysław Olpińscy, Bożena i Andrzej Olszankowie, Janina i Marian Osicowie, Anna i Jerzy Piaseccy, Alina i January Piskorscy, Janina i Marian Pokrywkowie, Jadwiga i Henryk Przysowowie, Alicja i Aleksander Pujerowie, Elżbieta i Kazimierz Rynkiewiczowie, Danuta i Krzysztof Stawińscy, Władysława i Jerzy Trzpilowie, Hanna i Roman Wasiakowie, Bronisława i Paweł Woźniccy, Anna i Stanisław Wójcikowie, Sylwia i Jan Zdunkowie.

Dyplomy gratulacyjne :

  • Bernadeta i Marian Rosołowscy (żelazne gody), Marianna i Mieczysław Rudzińscy (diamentowe gody), Urszula i Jan Rogowscy (szmaragdowe gody).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.