Winda w urzędzie spadła z drugiego piętra

Do wypadku doszło w czwartek, 19 grudnia przed południem w Urzędzie Gminy w Karczewie. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn spadła winda, w której znajdowała się urzędniczka i interesantka. Dwie 57-latki z urazami m.in. kończyn zostały zabrane do szpitala. Policja bada przyczyny awarii windy.

AGNIESZKA JASKULSKA 

W czwartek około godz. 12 pracownica urzędu pomagała 57-letniej interesantce wyjść z budynku. Kobieta miała problem z poruszaniem się, dlatego kobiety skorzystały z windy zewnętrznej. – Na początku winda działała normalnie, ale po chwili nastąpiła poważna awaria i winda spadła z drugiego piętra – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji. 

Na miejscu interweniowały dwie karetki pogotowia, policja i kilka zastępów straży pożarnej. – Kiedy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że winda była otwarta. Nie było potrzeby otwierania jej za pomocą specjalistycznego sprzętu – podkreśla mł. kpt. Maciej Łodygowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. – Wewnątrz windy znajdowały się dwie ranne kobiety, które strażacy ewakuowali i przekazali pod opiekę ratownikom medycznym – mówi mł. kpt. Łodygowski.

I dodaje, że nie była to winda wewnątrz budynku, tylko dźwig przylegający do obiektu, tzw. winda zewnętrzna. Okoliczności i przyczyny wypadku w urzędzie wyjaśnia policja. Burmistrz Karczewa także podjął działania zmierzające do ustalenia przyczyn awarii. 

Jak zapewnia burmistrz Karczewa w specjalnie wydanym oświadczeniu: „Winda posiada aktualne badania techniczne oraz spełnia wymogi Urzędu Dozoru Technicznego, a ostatni przegląd techniczny miał miejsce w grudniu b.r.”.

fot. Artur Kubajek 

7 komentarzy do “Winda w urzędzie spadła z drugiego piętra

 • 19 grudnia 2019 o 14:57
  Permalink

  po co straz z Otwocka? mamy swoja przecież……………

  Odpowiedz
  • 19 grudnia 2019 o 18:23
   Permalink

   Winda była sprawdzana w grudniu
   Panowie z serwisu powinni beknąć za to

   Odpowiedz
 • 19 grudnia 2019 o 15:49
  Permalink

  Ostatnio coś burmistrz ma non stop wtopy. Najpierw Janosikowe, teraz winda, chyba ktoś nie panuje nad tym co się dzieje w UM ale co się dziwić jak dzban siedzi tylko na fb i się puszy.

  Odpowiedz
 • 19 grudnia 2019 o 21:46
  Permalink

  Dramatem był fakt, że karetka przyjechała po 18 minutach od wezwania, druga jeszcze później pomimo, że podczas zgłoszenia wypadku wyraźnie mówiłem, że są dwie osoby poszkodowane zarówno dyspozytorowi na 112 jak dyspozytorowi pogotowia.

  Odpowiedz
 • 20 grudnia 2019 o 18:41
  Permalink

  Współczuję tym ludziom, taka tragedia przed Świętami…. ale wyobraźcie sobie jaka tragedia byłaby gdyby to zdarzyło się przy wychodzeniu … Dobrze aby teraz Urząd wspomógłby te osoby jakoś przed Świętami np. organizując zakupy, pomoc przy sprzątaniu itd.

  Odpowiedz
 • 21 grudnia 2019 o 22:36
  Permalink

  winda dla niepelnosprawnych spadla? A to one nie powinny byc super bezpieczne ? Zapewne wszystko bylo naprawiane tak jak trzeba . Ciekawe tylko czy wszystkie usterki wykryte przez serwisantow zostaly naprawione? Bo znajac Nasze realia to wiecznie pieniedzy brakuje na konserwacje . Jak w KPEC-u

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.