Wigilia dla mieszkańców

Wspólne spotkania władz miasta z mieszkańcami to już otwocka tradycja. Od czterech lat co roku przed 24 grudnia organizowana jest miejska wigilia. Tym razem odbędzie się ona w zrewitalizowanym parku miejskim w najbliższą niedzielę, 22 grudnia i potrwa od godz. 14 do 16.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Szykuje się największe, pełne atrakcji wigilijne spotkanie (przewidywana liczba uczestników to ok. 450 osób). Przemawia za tym przede wszystkim fakt, że odbędzie się w odnowionym parku miejskim, który został specjalnie na tę okazję przystrojony w świąteczne dekoracje (więcej czytaj na str. 12). Niezależnie od aury na dworze będzie można poczuć świąteczny klimat, a także na własne oczy przekonać się, jak wygląda park po rewitalizacji. Bo właśnie podczas wigilijnego spotkania z mieszkańcami zostanie on otwarty.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14 w centralnej części parku. Po złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem w rozstawionych namiotach będzie można spróbować wigilijnych potraw. W świątecznym menu nie zabraknie dań na ciepło, takich jak barszcz czerwony i pierogi. Dodatkowo będą przekąski, kompot z suszu, herbata, pieczywo i ciasta. Na specjalnie ustawionej scenie wystąpią laureaci przeglądu kolęd i pastorałek organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu, którzy swoim śpiewem dodatkowo wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój. Punktem kulminacyjnym będzie z pewnością włączenie 14-metrowej choinki przypominającej prawdziwy świerk i ustawionych w parku dekoracji, m.in. karocy. Dodatkowo na budynku liceum będą wyświetlane świąteczne iluminacje. To trzeba po prostu zobaczyć!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.