Bożonarodzeniowa Biesiada Walbachowska w Karczewie

W przedświąteczną sobotę, 21 grudnia, na rynku Zygmunta Starego w Karczewie odbyła się Bożonarodzeniowa Biesiada Walbachowska. W tym roku oprócz atrakcji towarzyszących tradycyjnemu jarmarkowi organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny oraz wspólną wigilię.

Sylwia Wysocka

wigilia w karczewie

Tegoroczny Jarmark Walbachowski w Karczewie miał wyjątkowy charakter. Poza atrakcjami zawsze towarzyszącymi jarmarkowi, takimi jak stoiska handlowe i gastronomiczne, na których można było kupić świąteczne ozdoby, upominki czy smakołyki, na gości czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji, a całą imprezę nazwano nie jak w ubiegłych latach jarmarkiem, ale właśnie biesiadą. 

Na scenie wystąpiły elfy ze specjalnym programem skierowanym do najmłodszej publiczności. Uczestnicy śpiewali kolędy razem z zespołami Ale Babki, Sołtysi, Gębule, Piskorze oraz dziećmi z karczewskich szkół, zespołami muzycznymi z terenu gminy i kapelą Góralska Hora. 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była wspólna wigilia, w trakcie której życzenia złożyli burmistrz Karczewa Michał Rudzki, przewodniczący rady miejskiej Piotr Żelazko oraz przewodniczący młodzieżowej rady miejskiej Kacper Suchecki. Życzeniom towarzyszyło łamanie się opłatkiem oraz prawdziwa biesiada z pierogami, barszczem i daniami kuchni polowej. Dla dzieci przygotowano słodkości od św. Mikołaja, wspólne dekorowanie pierników i zabawy z harcerzami. Piękna pogoda dopełniła tylko atmosferę radości, wspólnego świętowania i wzajemnej życzliwości.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.