Otwock: Świąteczne spotkanie w parku

W strugach deszczu, ale w świątecznym nastroju w niedzielę, 22 grudnia,  otwocczanie tłumnie spotkali się w odnowionym parku miejskim, by złożyć sobie życzenia, przełamać się opłatkiem i spróbować wigilijnych potraw.

Aleksandra Czajkowska

park w otwocku

Miejskiej wigilii towarzyszyła bardziej jesienna niż zimowa aura, mimo to mieszkańcy nie zawiedli. Okazja była podwójna, bo tego dnia park został oficjalnie udostępniony mieszkańcom po zakończonej rewitalizacji. Z okazji świąt Bożego Narodzenia został specjalnie udekorowany świetlnymi ozdobami, które z pewnością mogą konkurować z tymi w stolicy. 

Życzenia mieszkańcom złożyli prezydent Otwocka Jarosław Margielski, przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek, poseł na sejm RP Anita Czerwińska, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz ksiądz dziekan Bogdan Sankowski. Po podzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na konsumpcję dań, które znajdowały się na świątecznych stołach pod namiotami. Wigilijny poczęstunek został przygotowany dla ok. 450 osób, ale patrząc na kolejki do stołów i tłumy w parku można przypuszczać, że uczestników spotkania było znacznie więcej. 

Na scenie wystąpili laureaci XIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu. Oprócz młodych artystów zaprezentował się też zespół Mlądz, a aktor teatralny i musicalowy Dariusz Kordek zaśpiewał polskie kolędy. Świąteczny nastrój tworzyły nie tylko ozdoby, lecz także iluminacje świetlne na budynku liceum. Choć miejska wigilia zakończyła się o godz. 16, mieszkańcy jeszcze długo nie opuszczali tego miejsca. Chętnie robili sobie zdjęcia przy świątecznych ozdobach i oceniali, jak zmienił się park po rewitalizacji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.