Strzelą nie tylko korki od szampana

Jeśli w sylwestrową noc chcesz spotkać się w szerszym gronie, pod gwiazdami, masz w zasadzie tylko dwie opcje. Imprezy plenerowe odbędą się w Otwocku i w Karczewie. Jest też alternatywa w postaci dwóch wydarzeń planowanych w pierwszy dzień 2020 roku.

PRZEMEK SKOCZEK

OTWOCK

W stolicy powiatu bawimy się na Skwerze VII Pułku Ułanów, czyli w tzw. małpim gaju i zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Andriollego. W programie są: pokaz laserów, animacje taneczne, odpalenie zimnych ogni, występy artystyczne i zabawa z DJ-em. Sylwestrowe atrakcje planowane są w godz. 22.30 – 1.

KARCZEW

Powitanie nowego roku odbędzie się jak zawsze w sylwestrową noc na Rynku Zygmunta Starego. Zabawa rozpocznie się o godz. 22.30 i potrwa do godz. 2. W programie są: największe przeboje minionych lat w wykonaniu DJ-a, życzenia noworoczne i pokaz sztucznych ogni.

JÓZEFÓW

Miasto tradycyjnie uroczyście wita nowy rok wieczorem, 1 stycznia. W planach jest pokaz sztucznych ogni. Kontrowersje związane z fajerwerkami skłoniły Józefów do poszukiwania rozwiązania zastępczego. Rozważano m.in. pokaz laserów. Okazało się jednak, że ten pomysł nie gwarantuje odpowiedniego show, za to wiąże się z innymi „efektami ubocznymi”, takimi jak wyłączenie oświetlenia na dużym obszarze wokół skweru. Jest też kosztowny. Dlatego władze Józefowa zapraszają mieszkańców i gości z sąsiednich gmin na skwer im. św. Jana Pawła II o godz. 20. Właścicieli zwierząt proszą o wyrozumiałość i odpowiednie zabezpieczenie pupili na czas kilkuminutowego pokazu, a wszystkich mieszkańców o nieodpalanie fajerwerków 1 stycznia.

CELESTYNÓW

Tu również wójt zaprasza mieszkańców i gości w środę, 1 stycznia.
O godz. 18.10 złoży mieszkańcom życzenia noworoczne, potem w niebo wystrzelą sztuczne ognie i odbędzie się spotkanie przy muzyce, które potrwa do godz. 20. Wszystko odbędzie się na dziedzińcu przed urzędem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.