Strzelą nie tylko korki od szampana

Jeśli w sylwestrową noc chcesz spotkać się w szerszym gronie, pod gwiazdami, masz w zasadzie tylko dwie opcje. Imprezy plenerowe odbędą się w Otwocku i w Karczewie. Jest też alternatywa w postaci dwóch wydarzeń planowanych w pierwszy dzień 2020 roku.

PRZEMEK SKOCZEK

OTWOCK

W stolicy powiatu bawimy się na Skwerze VII Pułku Ułanów, czyli w tzw. małpim gaju i zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Andriollego. W programie są: pokaz laserów, animacje taneczne, odpalenie zimnych ogni, występy artystyczne i zabawa z DJ-em. Sylwestrowe atrakcje planowane są w godz. 22.30 – 1.

KARCZEW

Powitanie nowego roku odbędzie się jak zawsze w sylwestrową noc na Rynku Zygmunta Starego. Zabawa rozpocznie się o godz. 22.30 i potrwa do godz. 2. W programie są: największe przeboje minionych lat w wykonaniu DJ-a, życzenia noworoczne i pokaz sztucznych ogni.

JÓZEFÓW

Miasto tradycyjnie uroczyście wita nowy rok wieczorem, 1 stycznia. W planach jest pokaz sztucznych ogni. Kontrowersje związane z fajerwerkami skłoniły Józefów do poszukiwania rozwiązania zastępczego. Rozważano m.in. pokaz laserów. Okazało się jednak, że ten pomysł nie gwarantuje odpowiedniego show, za to wiąże się z innymi „efektami ubocznymi”, takimi jak wyłączenie oświetlenia na dużym obszarze wokół skweru. Jest też kosztowny. Dlatego władze Józefowa zapraszają mieszkańców i gości z sąsiednich gmin na skwer im. św. Jana Pawła II o godz. 20. Właścicieli zwierząt proszą o wyrozumiałość i odpowiednie zabezpieczenie pupili na czas kilkuminutowego pokazu, a wszystkich mieszkańców o nieodpalanie fajerwerków 1 stycznia.

CELESTYNÓW

Tu również wójt zaprasza mieszkańców i gości w środę, 1 stycznia.
O godz. 18.10 złoży mieszkańcom życzenia noworoczne, potem w niebo wystrzelą sztuczne ognie i odbędzie się spotkanie przy muzyce, które potrwa do godz. 20. Wszystko odbędzie się na dziedzińcu przed urzędem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.