Mirosław Jabłoński nowym trenerem Mazura!

Mirosław Jabłoński dość niespodziewanie został nowym trenerem Mazura Karczew. Tuż przed końcem roku zastąpi doświadczony i doskonale znany w środowisku piłkarskim szkoleniowiec zastąpił dotychczasowego trenera, Andrzeja Sieradzkiego.

Mirosław Jabłoński - nowy trener Mazura

MARCIN SULIGA

Koniec roku przyniósł sporą niespodziankę. Działacze Mazura Karczew postanowili dojść do porozumienia z dotychczasowym trenerem Andrzejem Sieradzkim i rozwiązać obowiązujący kontrakt. Nazwisko nowego szkoleniowca zostało ujawnione kilka godzin później. Od stycznia odpowiedzialność za przygotowanie i wyniki pierwszego zespołu przejmie doświadczony Mirosław Jabłoński. 69-letni trener pracował w kilku klubach Ekstraklasy m.in. w Wiśle Płock i Zagłębiu Lubin. Największy sukces odniósł jednak z Legią Warszawa, z którą w rozgrywkach 1996-1997 sięgnął po Puchar Polski. Ostatnio pracował w drugoligowej Legionovii Legionowo.

– Nie czuję się jeszcze wypalonym trenerem, który mecze może oglądać już tylko przed telewizorem. Wciąż chcę pracować – mówi nowy trener Mazura, Mirosław Jabłoński.

– Miałem kilka ofert z różnych klubów w Polsce, ale ze względów osobistych nie mogłem oddalać się od Warszawy, gdzie na co dzień mieszkam. Oferta Mazura Karczew była ciekawa. To klub z dużymi tradycjami, są doskonałe warunki do pracy, zespół ma potencjał, więc liczę na ciekawą pracę. Głównym celem będzie utrzymanie zespołu w czwartej lidze – przyznaje trener Jabłoński. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.