Otwocki szpital bez prezesa

Kolejne zmiany w szpitalu powiatowym przy ul. Batorego w Otwocku. Prezes Ewa Pełszyńska wypowiedziała kontrakt i z końcem stycznia odchodzi ze stanowiska. Powiatowe Centrum Zdrowia musi szukać nowego prezesa

W krótkiej rozmowie telefonicznej Ewa Pełszyńska (na przełomie grudnia i stycznia przebywała na urlopie) nie chciała komentować powodów wypowiedzenia kontraktu. Potwierdziła tylko, że z końcem stycznia odchodzi ze szpitala powiatowego w Otwocku.
Jak powiedział w rozmowie z „Linią” starosta Cezary Łukaszewski, decyzja pani prezes jest dla niego zaskakująca. – Plany na przyszłość i podejmowane przez prezes Pełszyńską działania utwierdzały mnie w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Byłem przekonany, że tę kadencję wspólnie z panią prezes zakończymy sukcesem – mówi starosta. I dodaje, że na posiedzeniu rady nadzorczej szpitala w przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja, czy w związku z zaistniałą sytuacją ogłosić konkurs na stanowisko prezesa, czy będą zastosowane inne rozwiązania.

– Pragnę uspokoić pacjentów, że postaramy się rozwiązać zaistniały problem jak najszybciej. Mamy radę nadzorczą, są prokurenci spółki, swoją funkcję wykonuje dyrektor ds. medycznych szpitala, który przejął główną rolę w zarządzaniu placówką. Wszystko funkcjonuje i jest pod kontrolą – zapewnia starosta.

Ewa Pełszyńska była prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia od kwietnia 2019 r.

Więcej na ten temat w „Linii Otwockiej” we wtorek, 7 stycznia.
3 komentarze do “Otwocki szpital bez prezesa

 • 2 stycznia 2020 o 23:02
  Permalink

  Do tego „burdelu” potrzeba ” burdelmamy ” a nie normalnej kobiety.Ten szpital ,a szczególnie przychodnię specjalistyczną z większością pielęgniarek i wszystkimi rejestratorkami z przychodni należy zaorać i buraków nasadzić. Tak opryskliwych i nie sympatycznych ,,bab ” w żadnej rejestracji nie spotkałam.

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2020 o 15:09
  Permalink

  Panie Starosto!
  Uspakaja Pan Pacjentów. A co z Pracownikami!!!! Kolejny raz zostaliśmy oszukani!
  Skoro tak pięknie wyglądała współpraca z odchodzącą Prezes, to dlaczego ponad połowa z nas nie otrzymała jeszcze chociażby „wczasów pod gruszą” za rok 2019??? Tłumaczenia są bardzo niepokojące: bo nie ma kasy w kasie szpitala i nie wiadomo kiedy będzie”.
  To jak o w końcu jest???
  Przykre jest to, że po tylu latach pracy (i wykonywaniu nie tylko swoich obowiązków) my, Pracownicy Szpitala, jesteśmy ostatnim, najgorszym ogniwem…
  Niech Pan zatem nie opowiada, jak jest spokojnie w PCZ OTWOCK.

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2021 o 22:31
  Permalink

  Kolejna zmiana prezesa. Nowy włodarz wstrzymał wypłaty dla lekarzy i pielęgniarek, dodatkowo również nie wypłaca dodatku covidowego dla pracujących z chorymi pacjentami. Szpitalowi w krótkim czasie grozi zamknięcie, bo nikt nie będzie pracował, pielęgniarki już to zapowiedziały.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.