2 zł za toaletę

Jest! Po wielu latach oczekiwań Otwock ma… szalet miejski. Toalety znajdują się przy parku miejskim, obok skateparku. Można z nich skorzystać jednorazowo maksymalnie przez 20 minut i płacąc 2 zł.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Nie w stylu świdermajer, ale w drewnianej obudowie. Kontenerowy obiekt w kształcie prostokąta przyjechał jako gotowy element. Wyposażony jest
w dwie toalety – męską i damską, która jest większa i dostosowana także dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo znajduje się w niej przewijak dla niemowląt. Jest też osobne wejście zewnętrzne do pomieszczenia techniczno-serwisowego.

Toalety są w pełni wyposażone i ogrzewane. Wnętrze jest utrzymane w jasnej, metalicznej kolorystyce. Do użytku zostały oddane wraz z otwarciem parku miejskiego tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Aby z nich skorzystać, trzeba wrzucić 2 zł. Wtedy odblokowują się drzwi.

– Uznaliśmy, że toaleta musi być płatna, bo jak będzie za darmo, to zadomowią się tam różne „elementy” – mówi Krzysztof Gościcki, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na eksploatację toalet. Co ciekawe, jest określony czas na korzystanie z szaletu miejskiego. To 20 minut. Potem drzwi zostaną automatycznie zwolnione i włącza się alarm.

Niestety, mimo monitoringu przed obiektem wystarczył tydzień, aby toalety zostały zniszczone. Oberwano klamkę i zaraz po sylwestrze nie działał system informujący, czy szalet jest zajęty, czy wolny. Uszkodzenia zostały już zgłoszone do urzędu miasta i zostaną naprawione, ale to kosztuje. Być może takiej dewastacji sprzyja lokalizacja toalet, która nie jest najszczęśliwsza.

Szalet znajduje się w sąsiedztwie skateparku, na uboczu parku. Wśród mieszkańców pojawiają się opinie, że lepszym miejscem byłby teren obok muszli koncertowej. Ale na to miasto nie miało wpływu.

– Lokalizacja toalety została wybrana już wcześniej. Ze względu na to, że park jest pod ochroną konserwatora zabytków, nie chciał on, żeby znajdowała się ona stricte na terenie parku. Dlatego jest poza nim – wyjaśnia naczelnik.

Zakup i montaż szaletu zostały realizowane w ramach kosztorysu rewitalizacji parku.

10 komentarzy do “2 zł za toaletę

 • 8 stycznia 2020 o 15:03
  Permalink

  Już pisałam że w Otwocku mieszka ,oprócz normalnych ludzi, zwykle bydło bo nie da się tych łobuzow inaczej nazwać

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2020 o 15:06
  Permalink

  to wszystko sprawka tych młodocianych hulajnogowców.

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2020 o 15:16
  Permalink

  W centrum miasta niech postawiom bo toitoie są paskudne niemowiac o smrodzie i syfie jaki panuje w tych miejscach strach tam iść a z dziecmi to już niema jak

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2020 o 15:34
  Permalink

  W Otwocku to normalne że nic nie może być ładnie i schludnie

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2020 o 20:39
  Permalink

  Niestety za syf i smrut odpowiadają sami mieszkańcy otwocka, szczający w każdym rogu i zakamarku, śmiecący gdzie popadnie aż dziw mnie bierze że nikt nie zrobił kupu w tężni – może kultury nabraliśmy

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2020 o 21:17
  Permalink

  To co się dzieje w godzinach 18-22 i później przy altance koło sosenki to jedna wielka patologia przydało by się jakieś piesze patrole policyjne . Z dzieckiem nie można przejść nawet bo nasłucha się jaka ta ,,Marta to szmata ” bądź inne piękne rzeczy . Wydzieranie mordy bo tacy ludzie buzi nie mają jest na początku dziennym . Więc nie dziwię się jak niedługo zamiast tej toalety będzie stał sedes na środku parku . To kpina poprostu że policja sobie nic z tego nie robi

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2020 o 09:25
   Permalink

   A co powiedzieli na policji jak zrobiłaś zgłoszenie?

   Odpowiedz
  • 11 stycznia 2020 o 21:34
   Permalink

   Za ortografię jednak Ty odpowiadasz. Nikt nie zrobił kupy w tężni bo nie ma tężni.

   Odpowiedz
 • 9 stycznia 2020 o 06:49
  Permalink

  Jak nisko upadło to miasto niech świadczy fakt, że kibel miejski jest tak cenną inwestycją, że aż trzeba to w prasie opisywać.

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2020 o 23:51
  Permalink

  A co mozna oczekiwac innego, lepszego, w takiej 'zachodniorosyjskiej’ dziurze ?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.