Radosne pomaganie: 28. Finał WOŚP już w niedzielę!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedzielę. W tym roku nie będzie imprezy w Karczewie, ale po raz pierwszy własny sztab organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

OTWOCK

 • Tradycyjnie organizatorem finału jest Hufiec ZHP Otwock, a polem działania gmach i teren PMDK. W teren wyruszy około 150 wolontariuszy. O godz. 14 odbędzie się koncert w sali widowiskowej. Wystąpią dzieci i młodzież z różnych sekcji artystycznych oraz zaproszeni goście. Nieodłącznym elementem zabawy będą licytacje, kiermasz, stanowiska konsultacyjne oraz inne atrakcje towarzyszące. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia fantów na licytacje i loterie. Można je zostawiać codziennie w szatnio-recepcji albo sekretariacie (z dopiskiem „na licytację”) lub przynosić w dniu finału od rana. Szczegóły: Przemek Janczuk, przemyslaw.janczuk7@gmail.com, tel. 796 100 133.

  Wśród gwiazd otwockiego koncertu będzie grupa Strain, grająca rock’n’rolla w klimacie lat 60. i 70. Występowali m.in. w finale programu “Must Be The Music”
 • O godz. 16 rozpocznie się koncert plenerowy prowadzony jak zawsze przez Karolinę Motylewską. Wystąpi aż siedem zespołów: Midnight Shall I Wear – godz. 16, The Dead Art. – godz. 16.40, Kapibary – godz. 17.30, Hug The Devil – godz. 18.20, Strain – 19 i Tr-Aktor – godz. 20.10. Przed tym ostatnim występem zaplanowano światełko do nieba, ale – uwaga – w tym roku będzie to pokaz laserowy! Najlepszą grochówkę w powiecie zapewni jak zawsze OSP Józefów. Aktywnych zachęcamy do udziału w rekreacyjnym biegu, który wystartuje około godz. 20. Trasa wyniesie 5 km. Można ją też przejść z kijami do nordic walking.
  PMDK, ul. Poniatowskiego 10

JÓZEFÓW

 • Na orkiestrowe atrakcje zaprasza Szkoła Podstawowa nr 2 w Michalinie. Impreza potrwa w godz. od 12 do 16, a na scenie pojawią się dzieci ze szkoły i zaprzyjaźnionych ośrodków. Będzie działał bufet, kramiki okolicznościowe, aukcja. To już 18. edycja WOŚP w Józefowie. Kwestować będzie ok. 40 wolontariuszy.
  SP nr 2 w Michalinie, ul. Graniczna 26

WIĄZOWNA

 • WOŚP grał w Wiązownie od lat, ale dotąd „na rachunek” otwockiego sztabu, z którym współpracowały Gminny Ośrodek Kultury i miejscowa podstawówka. W tym roku postanowiono powołać własny sztab. Współorganizatorem jest „Żywa historia – edukacja historyczna”. Zapraszają do Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich od godz. 13. W programie są: występy dzieci ze szkół i przedszkoli, koncerty i licytacje. O godz. 20 będzie światełko do nieba.
  Szkoła Podstawowa im. Bohaterskich
  Lotników Polskich, ul. Kościelna 20

CELESTYNÓW

 • Sztab organizuje jak zawsze Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu „Zośka”, ale w tym roku nie zaplanowano żadnych wydarzeń towarzyszących. W terenie będzie jednak działać ponad 100 wolontariuszy, nie tylko na terenie Celestynowa, ale całej gminy oraz współpracującej z tym sztabem Kołbieli.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.