Józefów: Inwestycja na kolei nie w tym roku

W Józefowie odbyło się kolejne z serii spotkań dotyczących budowy nowych torów kolejowych. Jak informuje burmistrz Marek Banaszek, inwestycja ma być realizowana później niż zakładano. Ponownie potwierdzono natomiast plany budowy wiaduktu i tunelu pod torami na terenie miasta.

SYLWIA WYSOCKA

Jakiś czas temu mieszkańców Józefowa zelektryzowała informacja, że planowana na lata 2020-23 budowa tzw. trzeciego i czwartego toru kolejowego na linii otwockiej przesunie się w czasie. Wiadomość ukazała się m.in. na portalach internetowych i w prasie branżowej po artykule „Gazety Wyborczej” z 25 listopada 2019 r. Jego autor informował, że kolej „rezygnuje na razie z dodatkowych torów na linii otwockiej”.

W pierwszej kolejności ma powstać odcinek między Warszawą Wschodnią a Wawrem – łącznie z budową nowego przystanku Warszawa Wiatraczna. Prace na kolejnym odcinku mają rozpocząć się później. „Inwestycja przesunie się prawdopodobnie na połowę przyszłej dekady” – poinformowała „Wyborcza”.

W ślad za podawaną przez media informacją do józefowskiego urzędu nie dotarły jednak oficjalne pisma od kolei w sprawie zaniechania czy zmian w harmonogramie inwestycji. W poniedziałek, 30 grudnia, władze miasta spotkały się z przedstawicielami PKP PLK oraz projektantami.

Podczas tego spotkania została potwierdzona informacja o podzieleniu prac na etapy i realizacji inwestycji na odcinku józefowskim w późniejszym terminie. Jak podaje burmistrz Józefowa, prace mają rozpocząć się w latach 2022-2023. – Nie ma zagrożenia dla planowanego w Józefowie wiaduktu i tunelu oraz przejść podziemnych na perony. Istnieje również duża szansa na zachowanie części drzew i utworzenie parkingów wzdłuż torów – poinformował Marek Banaszek.

One thought on “Józefów: Inwestycja na kolei nie w tym roku

  • 16 stycznia 2020 o 11:42
    Permalink

    Napiszcie o dyr MOK Józefów! Zamyka wszystkie zajęcia dla dzieci. Wyrzuca z MOK wszystkich instruktorów, obraża rodziców, dzieciom mówi, że należy zamykać zajęcia, bo one i tak się nic na nich nie uczą. Tydzień przed startem w konkursie powiedziała dzieciom z ZTP, że wycofuje ich udział, bo są tak słabe, że nie mają szansy wygrać!!!!! Spotkanie z Burmistrzem w tej sprawie 16.01. o godzi 17:00. Zapraszamy – pomóżcie!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.